Elgato HD60 X capture kartı duyuruldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 7.04.2022 - 11:30
Yayıncı aksesuarları konusunda akla gelen ilk firmalardan biri olan Elgato, yaptığı açıklama ile Elgato HD60 X capture kartını duyurdu.

Özellikle yayıncı aksesuarları denince akla gelen ilk firmalardan birisi de Elgato oluyor. Mikrofon, ışık gibi donanımlar dışında Stream Deck gibi farklı ürünlerle de piyasada yer alan firma zaten deneyimli olduğu capture kart pazarına yeni bir ürünle daha gireceğini açıkladı. Yapılan açıklama ile birlikte Elgato HD60 X capture kartı duyuruldu.

Elgato HD60 X capture kartı duyuruldu

Yanlara doğru ovallaşen yapısı ile oldukça şık gözüken bu capture kartı, boyut olarak da avuç içerisine sığacak kadar bir tasarıma sahip. Hem PC hem de konsol görüntülerini aktarma özelliğine sahip olan bu cihaz tak çalıştır özelliği ile birlikte kolay bir kullanıma da sahip. Twitch ve Youtube gibi yayın platformlarında 1080P çözünürlükte 60 FPS yayın imkanı sağlayan Elgato HD60 X'ın aynı zamanda yayın kaydını HDR10 olarak kendi bilgisayarınıza kaydedebildiği de belirtilmiş. 

Yakalama kısmına geldiğimizde ise 4K çöznürlükte 30 FPS video kaydedebildiğini görüyoruz. Dilerseniz sesinizi ayrı bir şekilde kaydetmenize de izin verilmiş. Bu modelin HD60'ın yenilenmiş versiyonu olduğunu söylemek mümkün. Popüler yayın uygulamalarıyla da uyumlu çalışan Elgato HD60 X'ın 200 dolardan satışa çıkacağı da gelen bilgiler arasında.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2023 21:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.04.2022 11:33
Ülkemizde 10.000 tl olur devlet derki hele bizede 3 tane al sonra kendine bir tane alırsın
Kalan Karakter : 300 Gönder
Elgato HD60 X capture kartı duyuruldu

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×