Elon Musk Twitter'dan hisse satın aldı

Murathan Özlü
Murathan Özlü 4.04.2022 - 23:09
Dünyanın en zengini Elon Musk Twitter'dan 3.5 milyar dolarlık hisse satın aldı. Bu hisse ile Musk yüzde 9.2'lik hisse payıyla firmanın en büyük bireysel hissedarı oldu.

Çılgın iş adamı Elon Musk Twitter'dan yüzde 9.2'lik hisse satın aldı. 3 buçuk milyar dolara denk gelen hisse ile Musk firmanın en büyük bireysel hissedarı oldu. Elon Musk, GTA 5 dahil olmak üzere pek çok konuyu Twitter'dan trollemesi ile de meşhur.
Elon Musk Twitter'dan daha önce 73 milyon dolarlık hisse satın almıştı

Elon Musk, önce 14 Mart tarihinde Twitter'dan 73 buçuk milyon dolara yakın hisse satın almış, ardından 26 Mart'ta Twitter'ın yeterince demokratik olmadığını hatta ifade özgürlüğüne izin vermediğini belirtmişti. Musk'ın, kendi sosyal medya platformunu kurmayı planladığı biliniyor.
Elon Musk Twitter
Elon Musk Twitter'a yönelttiği eleştirinin ardından paylaştığı ankette Twitter'da ifade özgürlüğü olup olmadığını sormuştu. 80.2 milyon takipçili Musk'ın anketinde, 2 milyon civarı oy kullanılmasının ardından yüzde 70'lik bir kesim "Hayır" cevabını vermişti. Elon Musk, alışıldık firma patronlarının aksine aktif -ve trollemeyi seven- bir Twitter kullanıcısı. Kendisi kripto para kullancıılarını pek çok kez trolleyerek anlık değer kaybı veya yükselişlerine çokça sebep olmuştu.

Elon Musk'ın bireysel hissesi olan yüzde 9.2 çok yüksek gözükmese de, platformun kurucusu olan Jack Dorsey'in hissesinin yalnızca yüzde 2 buçuk olduğunu belirtmekte fayda var.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 13:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.04.2022 20:51
bu adam ölmeyecek bak yazıyorum buraya şuan 50 yaşında doğal ömrü 80 olsa 30 yıl içinde bilincini başka yere aktarmanın yolunu bulur transcendence filmindeki gibi bu işlerin adamı sonuçta o kadar para kastıktan sonra kuru kuru ölmez
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.04.2022 06:09
En güzel twitter kadar eğlenceli ve güzel bir platform bence yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Elon Musk Twitter'dan hisse satın aldı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×