1/10

En İyi Oyun Makineleri - Bölüm 1

Hasan Selman
Hasan Selman 3.06.2010 - 12:31
Geçmişten günümüze efsane yaratanlar
Atari 2600 (1977)

1977 tarihinde piyasaya sürülen, ilk kartuşlu oyun konsolu olan Atari 2600; yurtdışında ve ülkemizde büyük bir kullanıcı kitlesine sahipti. İlk başta gurbetçilerimizin yurt dışından getirdiği 2600, uzun bir süre Türkiye’de kara kutu olarak bilindi. 1980 ve sonrasında “Atari” adını alan unutulmaz alet bizleri o kadar etkilemişti ki, 90’lara kadar tüm oyun konsolları bizim için Atari adını taşıyordu.

Kullanıcıları ile birçok hatırası olan platformun unutulmaz olmasının sebeplerinden diğer biri ise; o zamana kadar gerçek anlamda başarıyı yakalayan ilk konsol olmasıdır. Daha önce çıkan konsolların ülkeler arası ticaretine gerek bile duyulmazken, 2600 ile 1980’lerde ailemizdeki büyük küçük herkesle Pac-Man oynuyorduk.

En İyi Oyun Makineleri - Bölüm 1

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×