Epic Games, Paragon'un fişini çekti

Epic Games, Paragon'un fişini çekti

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 27.01.2018 - 13:36
Paragon kapatılıyor.

Epic Games'in Paragon isimli free to play MOBA oyununun sıkıntılı günler geçirdiğini belirtmesinin üzerinden sadece bir hafta geçti. Fakat, Epic Games bugün yaptığı duyuru ile Paragon'un Nisan ayında tamamen kapatılacağını belirtti.  Paragon ekibi, "Paragon'a her şeyini veren oyuncularımıza gerçekten minnettarız. Oyunu bir yerlere taşımak için bir çok tutkulu fikir elde ettik. Dikkatli inceleme sonrasında ise oyunun yeterli oyuncuya sahip olan bir MOBA olamayacağına karar verdik." açıklamasında bulundu.

Epic Games, Paragon'u kapatıyor

Epic Games, bu kapanışı olduğu kadar dürüst bir şekilde halletmek istiyor. Bu yüzden, tüm platformlardaki Paragon oyuncuları oyun içerisinde yaptığı bütün alışverişlerden geri ödeme alabilecek. Bu saygı duyulacak bir davranış. Geçtiğimiz aylarda kapatılan Marvel Heroes oyununda PC oyuncularına yapılmayan geri ödeme yüzünden oyuncular yıllarını ve yüzlerce dolarını kaybetti. Epic Games'in bu kapatma kararı Fortnite'ın başarısı ile alakalı değil. Geçtiğimiz hafta Paragon'un topluluk koordinatörü Edgar Diaz, oyuncu sayısının bir hayli dibe vurduğunu söylemişti.

Paragon sunucuları 26 Nisan tarihine kadar çalışmaya devam edecek. Ancak, Epic Games, bu süreçte oyuncuların iyice azalması sonucu uzayacak olan maç bulma süreleri hakkında da uyarı yaptı.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2020 01:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
Anonim!
Anonim! 12.02.2018 03:23
şöyle Oyunlar desteklenmeyip smite gibi oyunların kapatılmaması çok üzücü... (Grafikleri-Mekanikleri-Karakterleri bir ücretsiz MOBA oyununa göre efsaneydi oynamayanlara duyurulur.)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2018 15:07
MOBA dönemi yavaş yavaş Survival saçmalıklarına geçiyor. Bir sonraki kapanış HotS olabilir. Bari classic mmorpg dönemi başlasa da oyun piyasası hareketlense.
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2018 17:42
Güzel evet, şekli iyidir. Hots'u ilk çıktığı (çıkmadığı gün) betadan beri 8.5k maç sayısına ulaşana kadar üst liglerde, tüm master skinler eşliğinde oynadım ve geçen sene bıraktım. 1-Çizgisini bozdu, 2-Yanlış hero politikası, 3-Toxic kitle (sen gibi) 4-gelişmeyen taktiksel içerik, 5-oyuncu kaybı.
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2018 12:54
Hots mu kapanır? Senin kafan mı güzel kardeşim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2018 10:26
Geçen gün ündirdim yeni başlamıştım olan 20 gb ıma oldu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.01.2018 06:46
Epic Games demiştiki oyunu düzelticeğiz sonra kapatıyoruz bu olmadı ma ben paragonu çok sevdiğim Mobaydı evet kart sistemi sıkıntılıydı bunu kabul ediyorum ama verildiği hissiyat süperdi ve garfikler çok iyiydi ama tutulmadı ama ben Paragonu kapanana kadar oynarım tadını çıkarırım
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2018 17:54
Salliyolar cunku gecen hafta yapimci ekibin bir bolumunun fortnite a gectigini kendileri soyledi.
Switch ve fortnite mobil icin paragonu kapatiyorlar.
Paragon gelistiricilerinin hepsi bu fortnite kaydirildi
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×