Epic Games ile Fortnite'ın Türkiye lansmanında konuştuk!

Ersin Kılıç 4.05.2018 - 14:57
Fortnite'ın Türkiye lansmanı yapıldı

Epic Games, renkli grafikleri, eğlenceli ve farklı oynanışıyla kısa sürede 45 milyondan fazla oyuncuya ulaşan Fortnite, bilhassa Battle Royale modu ile Türkiye’deki oyunseverlerin de en çok oynadığı oyunlardan biri haline geldi. Geçtiğimiz aylarda Türkçe dil desteği de eklenen oyunun Türkiye lansmanı da yapıldı. Epic Games Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü Özgür Özalp, oyunun Türkiye’deki hayranlarına sunulan Türkçe dil desteği, Türk Lirası ile alışveriş yapma ve Türkçe oyuncu desteği gibi hizmetler hakkında basına bilgi verdi.

Epic Games, Türkiye'de neler yapacak?

Basının yoğun ilgisiyle gerçekleşen toplantıda konuşan Epic Games Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü Özgür Özalp, geçtiğimiz hafta Türk Lirası ile alışveriş yapma imkânını oyuncularına sunan Fortnite’ın, bundan böyle Türkçe oyuncu desteği de vereceğini açıkladı. Fortnite’ın Türkiye’ye resmi olarak gelişiyle birlikte ülkemizdeki faaliyetlerini de dereceli olarak artırmayı hedeflediklerinin altını çizen Özalp, internet kafe etkinliklerinin yanı sıra pazarlama çalışmaları ve Türkiye’deki çeşitli etkinliklere verecekleri destekler aracılığıyla oyun sektörüne hareketlilik katacaklarının sinyallerini verdi.

Biz de bu lansmanda Özgür Özalp ile hem Fortnite'ı hem de Epic Games'in Türkiye planlarını konuştuk.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 20.05.2024 19:39
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.05.2020 00:02
Türkiye'de oyun piyasasına çok iyi bir giriş yaptılar. Fakat oyuncuların oyun içi ürünlerine ulaşımını Türkiye'de sınırlandırmaları oyunun Türkiye'de popülaritesini azalttığını düşünüyorum. Oyuncu ürüne ulaşamayınca oyun seçeneği çok, dolayısıyla farklı oyunlara yöneliyor. ( Furkan - yedioyun.com )
Kalan Karakter: 300 Gönder
Epic Games ve Fortnite'ın Türkiye faliyetlerinde neler olacak?
İlginizi Çekebilir