Epic Games yeni bir store sistemi üzerinde çalışıyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 19.08.2021 - 10:56
Epic Games Store'a Steam Direct benzeri bir sistem getirilerek, oyun yapımcılarının, oyunlarını doğrudan platform üzerine yayınlamaları amaçlanıyor.

Epic Games, Steam Direct benzeri bir sistemi Epic Store'a eklemek için çalışıyor. Steam Direct, isteyen bütün oyun yapımcılarının oyunlarını Steam üzerinde doğrudan yayınlamalarına -belli bir ücret karşılığında- izin veren bir sistem. Steam'in bu sistemi tanıtmasının ardından, platformda yayınlanan oyunların sayısında çok ciddi bir artışının yaşandığı ifade ediliyor.

Epic Games Store'un yeni sistemi nasıl çalışacak


Epic Games'in, Store üzerine ekleyeceği yeni sistem ile platformuna eklenecek oyunların yapımcılarına büyük bir özgürlük sağlayacak. An itibariyle Store'a eklenecek her oyunda oyun yapımcıları, platform sahibi olan Epic Games ile beraber çalışmak zorunda, yani platform sahibinin, Store'a eklenecek her oyunda çok ciddi söz ve müdahale hakkı bulunuyor.

Epic Games

Epic Store'a getirilecek bu sistem ile firma, aynı Steam'de olduğu gibi ciddi bir yeni oyun patlaması yaşanmasını bekliyor. Epic Games, Steam Direct benzeri olacak sistemleri ile,  oyun firmalarının oyunlarını Epic Store'a oyun ekleme  konusunda daha rahat olacaklarını belirtiyor.  Konuya dair blog postunda firma, Epic Store'a eklenecek oyunlarda ücret alınıp alınmayacağını belirtmedi. Steam Direct'e eklenen oyunlarda Valve ücret alıyor.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 09:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.08.2021 12:09
Hentai games is coming epic store
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.08.2021 11:20
Açılalı yıllar oldu, Epic Games önce bir zahmet en temel özellik olan download'a sorunsuzca devam edebilme özelliği getirsin.
MK Okuru
MK Okuru 19.08.2021 23:40
evet bencede, kapatınca hadi neyse sıfırlanıyo ama bazende indirmedeyken 100gblık oyun nasıl olurda 180gb a aniden çıkar aklım almıyo ya bi beceremediler gitti şu download sistemini
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.08.2021 20:07
Bence bu oyunlara bir kisitlama gelmeli steamdeki gibi saçma sapan oyunları eklemesinler epic gamese
MK Okuru
MK Okuru 19.08.2021 22:38
Katılmamak elde değil ama o zaman da kime göre ve neye göre denilecek, bir ara Steam'de 100 dolar ver oyun yayınlansın diye bir muhabbet vardı, belli bir ekip deneyip öyle geçmeli oyun ama bunda bile tutmayacak ya da anlamsız denilen oyunların bile deli gibi oynandığına şahit olduk...
Kalan Karakter : 300 Gönder
Epic Games yeni bir store sistemi üzerinde çalışıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×