Epic Store hamlesinden sonra GTA 5 satışları arttı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 4.08.2020 - 15:08
GTA 5, Epic Games Store'da dağıtılmasının ardından mali yıl içerisinde çok güzel günler geçiriyor. Satış rekorları kıran oyun halen ilk günkü gibi canlı.

Rockstar Games tarafından geliştirilen para basma makinesi... Pardon! GTA 5 halen inanılmaz satıyor. Epic Games Store üzerinde bedava dağıtılmasının ardından ise satışları daha da artmış durumda.

GTA 5 Online en iyi yılını geçiriyor

Grand Theft Auto 5 halen çok satıyor ve yayıncı Take Two önümüzdeki mali yıl içinde çok daha güçlü bir Grand Theft Auto 5 öngördüklerini söyledi. Take Two, geçen yıl Diamond Casino güncellemesinden ve rekor kıran aktif oyuncu sayılarından bu yana GTA Online'ın güçlü performansına övgüler yağdırıyor. Şaşırtıcı olan ise, GTA 5 Epic Games Store'da ücretsiz dağıtılmasının ardından hala deliler gibi satıyor...

CEO Strauss Zelnick "Epic Store tanıtımını izleyen altı hafta içerisinde Grand Theft Auto 5 aynı dönemde bir önceki yıla göre daha fazla birim sattı" dedi. Bir haftalık ücretsiz dağıtım, GTA Online'ı oyun içi harcamalar için yeni zirvelere ve 2012'de ilk kez piyasaya sürüldüğünden bu yana yeni oyuncu kayıtları için şimdiye kadarki en iyi ikinci döneme götürdü.

Epic Store hamlesinden sonra GTA 5 satışları arttı

GTA Online öyle ya da böyle bir şekilde sekiz yıldır olduğu gibi gündemde olacak ve çok daha fazla yerde karşımıza çıkacak gibi duruyor. Rockstar, oyunu gelecek yıl PlayStation 5 ve Xbox Series X'e getirecek. PC'de ücretsiz dağıtımın GTA Online'ın kullanıcı sayılarına bir nimet olması şaşırtıcı değil ancak GTA 5'in kendisini takip eden haftalarda hiç olmadığı kadar iyi sattığını görmek ilginç. Zelnick'in GI.biz'e açıkladığı gibi, bu satışları "izleyicinin büyüklüğünü artıran" dağıtıma borçlular.

Çıkışının ardından geçen yıllarda adından sıkça bahsettiren GTA 5, ticari anlamda ilk etapta rekorlar kıran bir oyun oldu fakat ardından sağılması gereken bir inek muamelesi görüyor gibi. Hayranların sıkça dile getirdiği gibi Rockstar Games GTA'nın suyunu sıkmaya devam ediyor, ortalıkta ne yeni bir oyun duyurusu ne de farklı bir durum söz konusu. PlayStation 3 ile çıkan GTA 5, PlayStation 5'e de çıkacak. Komik, ancak bir o kadar da trajik. Grand Theft Auto VI ile ilgili söylentiler dolansa da ne Rockstar bir duyuru yapmaya çok hevesli görünüyor ne de GTA 5, yeni bir oyun aratmaya.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 27.09.2021 11:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2020 23:11
Galiba oyun sektörü nirvanaya olaştı . GTA 6 ÇIKACAK AMA GTA 7 ASLA ÇIKMAYACAK.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Bilgekhan
Bilgekhan 4.08.2020 19:30
Bedavaya verdiler satış nasıl artıyor ? İnanılmaz. Hackerlardan oynanmıyor zaten ki yabancı oyun sitelerinde haber vardı oyun içi hackerların Epic hamlesinden sonraki inanılmaz artışı ve bu durumun daha önceden oyunu satın alan oyuncuları çıldırttığı/yıldırdığı hakkında.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ktse
Ktse 4.08.2020 19:10
Gta, adeta bir justin bieber, bir gangam style bir serdar ortaç oldu gözümde.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2020 18:27
Gta 6 yeni konsollarda 4K 20 fps"ile heyecan verici olacak
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2020 15:38
Kim alıyor olm halen daha bu oyunu? Milyonlar satmış daha yeter! Yenisi çıkmaz sırf bu satışlardan.
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2020 16:43
2024 2025 den önce çıkartmazlar yeni oyunu pc ye gelmeside 2027 gibi olur
Kalan Karakter : 300 Gönder
Epic Store hamlesinden sonra GTA 5 satışları arttı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×