ESRB Standartları

Uğur Emekli
Uğur Emekli 3.06.2010 - 12:31
Oyunların kutularında hep gördüğümüz resimler vardır. Üzerinde M, KA, AO gibi harfler vardır. Ne olduğunu genelde bilmeyiz. Ama bunların bir anlamı omalı değil mi?
Early Childhood
ESRB Standartları
"Erken Çocukluk Dönemi" anlamına gelen bu logo 3 yaş ve üstü çocukları kastediyor. Bu logolu oyunlar ebeveynlerin uygunsuz bulabileceği öğeler içermiyor.
Kids to Adults
ESRB Standartları
Bu logonun anlamı "Çocuklardan büyüklere". 6 yaş ve üstüne hitap eden bu oyunlar bir çok farklı yaş grubunun ilgisini çekebilir. Bu tür oyunlarda minimum şiddet, kabalık ya da yaramazlık! olabiliyor.
Everyone
ESRB Standartları
1 Ocak 1998 itibariyle bir üstteki "Kids to Adults (K-A)" logosunun yerini alan, onunla aynı özellikleri içeren ve "herkes için" anlamına gelen logo.
Teen
ESRB Standartları
Bu logo 13 yaş ve üstüne hitap ediyor. Bu logolu oyunlar şiddet, kaba bir dil ya da müstehcen öğeler içerebiliyor.
Mature
ESRB Standartları
"Olgun" anlamına gelen bu başlık 17 yaş ve üstü için. "Teen" logolu oyunlardan daha fazla şiddet ve kaba bir dil içeren oyunlarda kullanılıyor. Bu tür oyunlar ayrıca cinsel öğeler de içerebiliyor.
Adults Only
ESRB Standartları
"Sadece Yetişkinler". Bu logo müstehcen!! tabir edilebilecek cinsel öğeleri grafik ya da resim olarak içeren oyunlarda kullanılıyor. Bu logolu oyunların 18 yaş altına satılması yasak.
Rating Pending
ESRB Standartları
"Değerlendirilmek üzere". ESRB'ya değerlendirme için gönderilen fakat değerlendirilmesi henüz tamamlanmayan oyunların logoları.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2022 05:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
ESRB Standartları

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×