EverSpace'in yapımcısı, akla gelmeyecek bir durumu itiraf etti

EverSpace'in yapımcısı, akla gelmeyecek bir durumu itiraf etti

Mehmet Atilla Turan
Mehmet Atilla Turan 20.04.2018 - 21:03
"...adama o kadar para verdik, salak gibi oynadı."

EverSpace'in yapımcısı Rockfish Games, geçtiğimiz günlerde Hırvatistan'da düzenlenen Reboot Develop konferansında, üzerinde çalıştıkları oyunun durumunu gösterdi. Halen yapım aşamasında olan EverSpace için reklam arayışında bulunan ve Rockfish Games'in ikinci kurucusu olan Michael Schade, oyun üzerinde ne kadar para harcadıklarından bahsederken, bir yayıncıya tonlarca para verip ne kadar "aptalca" oynadığından bahsetti.

İki saati 10.000€ etti

Schade, durumu şöyle ifade etti: "Reklam için birkaç YouTuber ve yayıncı tuttuk ve sponsor amaçlı EverSpace oynamalarını istedik. 20 adet belirli yayıncı ve içerik üreticisi tuttuktan sonra hepsine oyunu verdik ve içeriklerine teker teker baktık, sadece birkaç tanesi istediğimiz şekilde oyunu oynadı. Yayıncılar genelde daha pahalıya tutuluyor, özellikle bir popüler yayıncıya saati başına 5.000€ verdik ve sadece iki saat boyunca EverSpace oynamasını istedik. Aldığımız sonuç bir hayli berbattı ve oynayan kişi 'aptalca' bir şekilde oynadı. Komik tarafı ise yayıncının başta Destiny 2 oynamayı bizim yayınımız için bırakacağını ve uzay oyunlarını sevmediğinden bahsedişi oldu."

Schade, bu tür projeler için artık insanların yaptığı içeriğe göre veya oyun oynarken olayı kolayca kavrayabilenlere yayıncılara verileceğinden bahsetti.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 24.01.2021 06:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2018 21:16
vayyy cahillikte top yapmışız gençler :) o yayıncılar sponsorlu oyun oynadıklarında yayın başında yada başlıkta sponsorlu diye yazıyorlar. aksi taktirde onların topluluğu örtülü oynama durumlarında aşırı tepki veriyorlar. sen korkmadan izle hepsi organik
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2018 22:27
Ne yani o oyunları para karşılığı mı oynuyorlar? Bende zevklerimiz aynı diye bir çoğunu takip ediyordum. Bunlarda yalancı. Hepsi sahtekar düzenbaz. Para için yapmayacakları şey yok.
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2018 15:46
Sen ne sanmıştın ki
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2018 11:31
Ne karsiligi oynayacaklardi adamlarin profesyonel işi oyun oynamak. Ona vakit ayirip ona gore ekipman aliyorlar ve bu yaptiklarini da yayinliyorlar. Bir insan youtubeden ve binlerce farkli yoldan para kazanabiliyorsa oyundan niye kazanmasin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2018 21:22
Abi ben ayda 1000 ?? razıyım bak ben nasıl oynuyorum oyunları platin tropie alırım hiç acımam saatlere
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×