F-Zero: Maximum Velocity

-
- 3.06.2010 - 12:31
Dünyaca ünlü oyun firması Nintendo'nun yeni gözdesi Gameboy Advance için birbirinden güzel oyunlar çıkmaya başladı.
Platformlar Gameboy Advance
F-Zero: Maximum Velocity
  • Yapımcı - Yayıncı Nintendo - Nintendo
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Yarış
Merlin Puanı 82
Artılar -
Eksiler -

Dünyaca ünlü oyun firması Nintendo'nun yeni gözdesi Gameboy Advance için birbirinden güzel oyunlar çıkmaya başladı. Biz de yerimizde duramadık ve bu oyunlardan birini koştuk aldık :).Gameboy Advance'e ilk çıkan oyunlardan F-ZERO: Maximum Velocity, üstün 3D grafikleri ve stereo ses desteği ile çok güzel bir oyuna benziyor. Yani 30 dolar verdiğime değecek gibi görünüyor :). Bunu yazının devamında hep beraber göreceğiz.

F-ZERO, Gameboy Advance için yapılmış olan ilk yarış oyunlarından biri. Bu yarışta araba, motorsiklet gibi sıradan araçlar değil, 500km gibi müthiş hızlara çıkabilen hoover-craft lar ile yarışıyorsunuz. Oyunda 4 adet hoover-craft mevcut. Bunlar Hot Violet, J.B Crystal, Wind Walker ve Fireball. Hepsinin kendine özgü bir özelliği var. Çoğu yarış oyununda olduğu gibi. Bu araçlardan biri diğerine göre daha hızlı, bir diğeri ise daha sağlam vs. vs. gibi özellikler. Ayrıca 4 adet pist seçeneğiniz ve 4 adet te oyun tarzı seçeneğiniz var. Bu pistler ise Pawn, Knight ve Bishop. Pistler arasında pek bir fark yok doğrusu. Zorluk seviyelerini isimlendirmişler o kadar. 4. olan pist yani Queen ise diğer üç seviye de de oyunu bitirdiğinizde çıkan özel bir bölüm. F-ZERO'yu tek kişilik olarak çeşitli şekillerde oynayabilirsiniz. Training ile alıştırma yapabilir veya Grand Prix'de GBA'nın yapay zekasına karşı oynayabilirsiniz. Eğer kendi başınıza oynamayı sevmediyseniz, oyunu 4 kişiye kadar( amma çok 4 varmış öf!) arkadaşlarınızla multiplay olarak oynayabilirsiniz. Eğer arkadaşlarınızda bu oyun yoksa hemen caymayın. Çünkü dilerseniz oyunu tek kartuş ile oynayabiliyorsunuz! Yanlız o zaman bütün seçenekler aktif olmuyor. 

Oyunun grafikleri ise gerçekten de çok güzel (en azından hand-held oyunlara göre). Yarışacağınız pistler, kullanacağınız araçların modelleri vs. çok gerçekçi görünüyor. 25 yıl önce Super NES'e çıkan F-ZERO'ya göre kat kat iyi :). Seslere gelince. Müzikler çok güzel olmuş. İnsan dinledikçe gaza geliyor. Eğer birde kulaklık ile dinliyorsanız, güzelim müzikleri stereo bir biçimde dinliyorsunuz ki o apayrı bir güzel oluyor. Yanlız ses efektleri müzikler kadar aham şaham değil. Siz oyunda birinci olmaya çalışırken efektleri pek umursamayacağınızdan sesler üstünde daha fazla durmayacağım.

F-ZERO, oynanması çok kolay olmasada alışması kolay bir oyun. A tuşu ile gidiyor, B tuşu ile fren yapıyor, sağ ve sol yön tuşları ile de sağa ve sola dönüyorsunuz. Ayrıca Gameboy Advance'e eklenen 2 yeni tuş ile de sağa ve sola yatabiliyorsunuz. Bu size daha kolay bir dönüş sağlıyor. Eğer bu yeni tuşların ikisine de birden basarsanız hoover-craft'ınız roketleniyor ve size lider olabilme fırsatı veriyor. Eliniz bir kere alıştı mı oyun size çok zevkli geliyor.

Yapımcılar, Gameboy Advance'in sunduğu üstün özellikleri ile gerçekten güzel oyunlar yapar oldular. F-ZERO'da bunun çok güzel bir örneği. Eğer bir Gameboy Advance almayı düşünüyorsanız ya da daha da iyisi, bir Gameboy Advance'e sahipseniz bu oyun için Gameboy çekmecenizde(ve bütçenizde hehe) yer açsanız çok iyi olur :)
Kısaca F-ZERO: Maximum Velocity bütün GBA'cıların sahip olması gereken bir oyun...

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2021 08:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
F-Zero: Maximum Velocity

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×