Facebook Messenger yüzünden 1004 kişi mahkemelik oldu

Facebook Messenger yüzünden 1004 kişi mahkemelik oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 17.01.2018 - 13:28
En iyisi paylaştıklarımıza dikkat etmek.

Facebook tarafından altyapısı sağlanan ünlü chat programı Facebook Messenger, 1500 kişinin başını belaya soktu. Danimarka'da 15 yaşındaki iki gencin uygunsuz videolarının paylaşılması üzerine Facebook yetkilileri tabiri caiz ise alarma geçti. Danimarka polisi ve yabancı basının haberine göre normalde bu tarz içerikler engelleniyordu ancak bu kez bir şekilde ilgili videolar filtreden geçmeyi başardı. İçerikler hızlı bir şekilde yayıldıktan sonra 800'ü erkek 1004 kişi hakkında soruşturulma başlatıldı. Danimarka'da cinsel ilişki yaşının 15 olmasına rağmen 15 yaşındaki çocukların cinsel içeriklerinin Danimarka sınırlarının dışına taşması olayın boyutunu büyüttü.

Facebook Messenger, Danimarka'da olay oldu

Olay sonrasında ise 18 yaşının üstünde olan 1004 kişi gözaltına alındı. 18 yaşının altında olan kişilerin ise ailelerine haber verildi. Olayda suçlu bulunanların ise 20 gün boyunca hapis cezasına çarptırılacağı söyleniyor. Ancak bu videoyu büyük ağlarda yaymaya çalışanların ise 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılacağına karar verildi. Facebook kanadı ise duruma ilişkin olarak olaya dahil olan kişileri anında Danimarka polisine verdi.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2021 20:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×