1/8

Fallout 3: Operation Anchorage

Yusuf Tansu Büyüktalaş
Yusuf Tansu Büyüktalaş 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Anchorage'da karanlığa ışık tuttuk
Bölüm 1: Aiding the Outcast

DLC’yi (İçerik eklenti paketi) indirdikten sonra oyuna hemen başlıyoruz. İlk dakikalarda yapıma sakin bir ilerleyiş hakim. Yapacak bir şey olmadığı için etrafta boş boş dolaşıyoruz. Bu yüzden oyunun keyfini çıkarın ve çevreyi biraz keşfedin. Belli bir süre dolaştıktan sonra ekranımıza bir uyarı gelecek. Mesaj size çevrede farklı bir radyo sinyalini yakaladığınızı söylüyor. Bu aşamadan sonra gelen radyo sinyallerini takip ederek Outcast grubunun merkezini bulmanız gerek. Pip-Boy 3000 yardımı ile sinyallerin nereden geldiğini görebilirsiniz.

Outcast grubunun yeri Bailey’s Crossroads’da. Oraya ulaşmak için öncelikle yıkık metro istasyonunu bulmalısınız. Pip-Boy 3000’e bakın ve metro istasyonunun nerede olduğunu görün. Daha sonra oraya doğru hızlıca yol alın. Gideceğiniz yer Red Racer fabrikasının hemen bitişiğinde bulunuyor. Metro istasyonuna ulaştığınızda hemen yanındaki kapıdan içeri girin. Burası sinyallerin geldiği yere giden yolun ilk kısmı.

Kapıdan geçerek metro istasyonuna giriş yaptınız. Burada biraz fazla vakit harcayabilirsiniz. Nedeni ise yolunuzun üzerinde bulunan kapılar. Bu kapıları es geçin çünkü hepsi çıkmaz yollarla sonlanıyor. Önümüzde gitmemiz gereken sadece bir yol var. Biraz daha ilerledikten sonra karşımıza iki adet Ghoul çıkacak. Eğer bir önceki oyunda seviyeniz düşükse es geçin. Bunlarla baş etmek size vakit kaybettirebilir. Seçenek size kalmış. Düşmanları görmemezlikten gelip yola devam ettiyseniz, karşınıza bir metal plaka çıkacak. Bu, doğru yolda olduğunuza dair bir işaret.

Bailey’s Crossroads’a yaklaştığınızda açık bir alana geleceksiniz. İki taraflı bir çatışmanın ortasında kaldınız. Outcast’lere yardım etmek için çevrenizdeki moloz yığınlarını kullanın. Bu moloz yığınları sizi, Super Mutant’ların güçlü silahlarından koruyabilir. Hemen bir tanesine konuşlanın. Bütün Super Mutant’ları temizleyerek bulunduğunuz alanı güvenli hale getirin.

Super Mutant tehdidini ortadan kaldırdıktan sonra eklenti paketinizin hikayesi dallanıp budaklanmaya başlayacak. Outcast’lerin merkezine giderken yolumuza birkaç Mutant daha çıkabilir. Bunları temizleyerek gitmek size kalmış. Ama karşınıza çıkan düşmanları öldürürseniz, ekstradan çevreyi dolaşıp zırh, cephane ve sağlık paketleri (Stimpack) bulabilirsiniz.

Etraf sakinleştikten sonra Outcast savaşçısı Morril’i arayacaksınız. İlk başlarda Morril size agresif tavırlarla yaklaşabilir. Size, “Neden buradasın?-Why you are here?” sorusunu sorduğu zaman ona, telsizinize gelen radyo sinyallerini duyup, Outcast merkezini buldum “I had some different frequances and find this base” diye cevap verirseniz, biraz sakinleşmeye başladığını göreceksiniz. Daha sonra, “Outcast’e yardım etmek istiyorum.I want aid to Outcast’’ teklifinde bulunun. Hemen ardından onunla beraber kırmızı renkli asansöre binip aşağıya inin.

İndiğiniz de birkaç Outcast askerine kendinizi kanıtlamanız gerekecek. Burada fazla takılmayın. McGraw ve Sibley arasında gidip geleceksiniz. Bu kısmı diyaloglarınızı kullanarak geçeceksiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×