Far Cry 3 yapımcısı Ubisoft'tan ayrıldı

Atıf Doğan Özcan
Atıf Doğan Özcan 18.04.2022 - 12:26
Far Cry 3 yapımcısı ayrılığın ardından bağımsız projelerle devam edeceğini belirten bir açıklama yaptı.

20 yılı aşkın bir süredir Ubisoft’da kıdemli geliştirici olarak çalışan Far Cry 3 yapımcısı Patrick Plourde resmen şirketten ayrıldığını duyurdu. Plourde bu haftanın başında (13 Nisan) Ubisoft’dan ayrılacağını duyurdu ve kendine bağımsız danışmanlık firması kurdu. Plourde kişisel Twitter hesabından “Birlikte çalışmak bir ayrıcalıktı.” dedi. Yapımcı Ubisoft’ta Tom Clancy's Rainbow Six Vegas, Assassin's Creed, Far Cry 3, Watch Dogs 2 ve Child of Light gibi oyunlarda çalışmıştı. İmkan oldukça Ubisoft ile çalışmaya devam edeceğini ve bazı kişisel projelere zaman ayıracağını ekledi. 

Far Cry 3 yapımcısı danışmanlık şirketi ile devam edecek

Far Cry 3 yapımcısı Ubisoft'tan ayrıldı

Plourde, Axios’a yaptığı açıklamada “Geleneksel bir yapının dışında olacağını ve oyun dışındaki diğer alanlarda da yer alacağını” delirten bir açıklama yaptı. Eski Ubisoft yapımcısı daha önce Ubisoft içinde çok farklı roller üstlendi. Orijinal Assassins’s Creed’de oyun tasarımcısıydı daha sonra Assassins’s Creed: Brotherhood’da yönetmen olarak görev yaptı. Ayrıca 2014 senesinde bağımsın bir içerik olan Child of Light’ta ve Far Cry 3’de yapımcı yönetmek olarak görev aldı.

Aslında bu ayrılık ilk değil ve son olacak gibi de durmuyor. Ubisoft kan kaybetmeye devam ediyor son yıllarda Far Cry 6’da çalışan ilk 25 isimden beş tanesini ve Assassins’s Creed: Vallahala’daki ilk 50 kişiden on iki’sinin şirketten ayrıldığı biliyor. Ayrılıkların nedenleri arasında, düşük ücret, başka firmalardan gelen cazip teklifler ve Genel Merkez’in işyerinde ki cinsiyetçiliği ve tacizler gösteriliyor.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2023 22:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2022 12:31
En sevdiğim far cry oyunu
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2022 08:24
Far cry 4 ten sonra bitti acikcasi. 4 baya iyiydi
MK Okuru
MK Okuru 19.04.2022 07:42
Far cryın zirvesi zatn Far cry 3’dür. Ondan sonra seri bittmeliydi
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2022 14:26
Far cry 3 den sonra seri bitti! Aynı Assasins Cred 2 gibi!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2022 12:43
Bu ayrılık normal duruyor, 20 yıl sonra yeterince capital biriktiği için kafasına göre iş yapmaya karar verdiğini söylüyor gibi geldi bana.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Far Cry 3 yapımcısı Ubisoft'tan ayrıldı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×