Far Cry 5: Arcade Modu'nun Özellikleri ve Merak Edilenler

Murat Boran 3.04.2018 - 11:09
Yeni Far Cry 5'in Arcade modu hakkında merak ettikleriniz...

Far Cry 5 nihayet piyasada ve oyuncuların gündem maddeleri arasında ilk sıralarda görünüyor. Öyleyse şimdi de Far Cry 5: Arcade modu hakkında merak edilenleri paylaşmak istiyoruz. Ubisoft tarafından Far Cry 5 için duyurulan Arcade modu aslında çok yeni bir haber değil; birkaç haftalık bir mazisi var. Yine de bazı temel bilgileri burada toparlamak istiyoruz.

Far Cry 5: Arcade Modu Oyunculara Neler Sunuyor?

Far Cry 5: Arcade moduna erişebilmek için internete bağlı olmalısınız. Oyun başlattıktan sonra ana menüden giriş yapabileceğiniz gibi, oyun sırasında online menüden veya oyun içi arcade makineleri üzerinden de Far Cry Arcade modunu başlatmak mümkün.  Solo, co-op ya da multiplayer seçeneklerinde oynamanız mümkün.

Haritalara ve seçeceğiniz ayarlara göre farklı oynanışlar mümkün olmakla beraber Outpost, Assault, Bounty Hunt ve Journey olmak üzere 4 ana oyun modunun var olduğunu söyleyebiliriz.

Outpost modunda hedefiniz düşmanları kendi bölgelerinde yok etmektir. Başlatacağınız oyuna göre tespit edilmeden ya da alarm çalıştırılmadan bu işi başarmanız gerekebilir.  Assault modunda tüm düşmanları yok etmelisiniz zira takviye kuvvetleri dalgalar halinde gelecektir.  Bounty Hunt modunda işaretli hedefleri bulup yok etmeli, başarılı olmanızla beraber çıkarma bölgelerine ulaşmayı başarmalısınız. Son olarak Journey modunda, içinde bulunduğunuz ortamdan ve yerden çıkış yolunu aramalısınız. Bu mod daha çok keşif üzerinedir.

Far Cry 5: Arcade modunda hazır haritaların dışında sevdiğiniz özel haritaları ve bu haritaları yapan oyuncuları takip edebilirsiniz. Bu modda özelleştirmeler tamamen sizin zevkinize göre belirleniyor. Zira sayısız materyali Assassin’s Creed: Black Flag, Assassin’s Creed: Unity, Watch Dogs, Far Cry 4, Far Cry Primal ve Far Cry 5 üzerinden elde edebilir ve bunları editörünüzde derleyerek kendi dünyanızı ortaya çıkarabilirsiniz. Hayal etmeniz yetecektir.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2024 22:37
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.02.2021 17:28
Far cry 5 orijinalini aldım ancak arcade editorda yapay zeka menüde gözükmüyor ancak bulunduğu kısıma dokununca açılıyor fakat sorun şurada obje koyamıyorum, obje seçeneklerinden tıklıyorum ancak hem resim gözükmüyor hemde objeyi koyamıyorum lütfen yardım edin :(
Kalan Karakter: 300 Gönder
Far Cry 5: Arcade Modu'nun Özellikleri ve Merak Edilenler
İlginizi Çekebilir