FIFA 23 kariyer modu detayları açıklandı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 2.08.2022 - 00:23
Bu yıl da tuttuğu takımı Şampiyonlar Ligi şampiyonu yapacaklar burada mı? FIFA 23 kariyer modu detayları ve yenilikleri açıklandı.

EA FIFA 23 tanıtımlarını videolarla yapmaya devam ediyor. Bugün FIFA 23 kariyer modu detaylandırıldı ve her yıl tuttuğu takımı şampiyonluğa götüren oyuncuları heyecanlandırabilir. Bu yıl hem oyuncu hem de yönetici kariyerlerinde güzel yenilikler yapılmış ve oyunu sadece bu sebeple oynayan benim gibi yüzlerce oyuncuyu sevindirecektir.

FIFA 23 kariyer modu yeniliklerle geliyor

Bu yıl karşımıza FIFA 23 kariyer modu içerisinde birçok yenilik çıkacak. Her yıl aslında biraz biraz geliştirilen ve yenileştirilen ancak oyunun en fazla soruna sahip kısmı olan kariyer modu bu yıl bir video ile tanıtıldı. Biz de bu fırsattan yararlanarak oyun çıkmadan bilgi sahibi olma şansı yakaladık. Buyursunlar!

FIFA 23 kariyer modu ile karşımıza çıkacak yeniliklerden ilkinin oyuncu kişilikleri olduğunu görüyoruz. Bir çeşit yetenek ağacı sayabileceğimiz bu kısımda oyuncunun kişilik özelliklerini belirleyerek oyun tarzını özelleştirebiliyoruz. Mesela videoda gösterilen örnekte "Başına Buyruk" kişilik dalından giderseniz penaltılar, serbest vuruş isabeti, dribbling, hücum pozisyonları gibi konularda oyuncunuzu geliştirebiliyorsunuz. Diğer dallar ise daha farklı kabiliyetlerinizi güçlendiriyor.

FIFA 23 kariyer modu detayları açıklandı

Oyuna bu yıl eklenecek bazı aktiviteleri gerçekleştirerek bu kişilik türlerinde ilerleme kaydedebiliyorsunuz. Tabi bu yeni özellik bakalım ikinci sezona girdiğimizde tekrara saracak mı? Bunu kariyer modunu düzenli olarak oynayan okurlarımız iyi bilecektir.

Artık sezonda hızlı simülasyonlarda maç sonu, maçın öne çıkan anlarını siz oynayabileceksiniz. Bu da birçok risk alarak hızlıca geçtiğiniz maçın sonucunu değiştirmenize olanak sağlayacak. Bununla birlikte FIFA 23 kariyer modu menüsü bu yıl değişiyor, öyle görünüyor ki yeni sistemlerini yedirmek için ufak değişiklikler yapmışlar ve bu da artık menüde daha hızlı gezinebileceğimiz anlamına geliyor.

Oyuncu ve menajer kariyerleri için daha fazla sinematik de yine bu yıl oyunun içerikleri arasında yer alacak. Takımınıza yıldız bir oyuncu aldığınızda, yahut bir oyuncu olarak takım değiştirdiğinizde farklı sinematik animasyonlarla karşılaşabileceksiniz. Bu da açıkçası kariyer modunu zenginleştiren yeniliklerden biri olmuş diyebiliriz. Zira bu sinematikler, bir oturumun bazen daha uzun sürmesini de sağlıyor. Yeni şeyler görmek ne zaman olursa olsun güzel...


Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2022 03:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2022 14:59
Kısaca şöyle diyebiliriz: Önceki 4 FIFA oyunu ne ise, F23 de aynen o oyundur. Sadece içeriğe, oynanışa ve görünüşe birkaç ufak ekleme yenilik var. Güzel ama ciddi lisans kayıplarının verdiği dev açığı tüm bu ekleme yenilikler kapatamıyor maalesef. Lisans yamaları (PC ye) çıkana kadar satın almam!
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2022 21:08
Hiç almayacağım demedim ki, lisans yamaları çıkınca alacağım dedim! Bana ne saçma sapan fikirlerinizden, anlamadan çemkirmenizden!
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2022 13:32
Alma kardeşim Efootball oyna ????????
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2022 01:19
Alma bizene, EA'de senin parana kaldı zaten.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2022 07:30
Pes 2013 oynarken Ana Lig yaptığım zaman takımla beraber serbest antrenman yapabilmeyi çok isterdim. Daha sonra çıkan oyunlarda bu özellik var mı bilmiyorum ama eğer yoksa bence eklenmesi çok iyi olur. Özetle Teknik Direktör ve Başkan olarak yönettiğimiz takımlarda serbest antenmsn antenman çıkardığ
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2022 13:47
Çöp pesi oynadığın için yıllardır antrenman yapılabilen FIFA yı görmemiş olabilirsin sevgili okur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
shehzadeMurat31
shehzadeMurat31 2.08.2022 20:38
beğenmiyorsanız, satın alıp oynamayın kardeşim! bu kadar basit!!!...
MK Okuru
MK Okuru 3.08.2022 01:08
Güncel içerikle futbol oyunu oynamak istiyorum. Bunu almayıp yerine alabileceğim alternatif varsa yazar mısın? İşte bu oyunun sorunu bu zaten. Tekelleştiği için 3-4 senede 1 hariç her sene
değmeyecek yenilikler getirmesine rağmen, yıllar harcanarak yapılan oyunlar kadar para istemeye cüret etmesi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2022 19:36
açık dünyalı rpg öğeleriyle dolu futbolculuk kariyeri olsa artık kazandığın paranın bi anlamı olsa futbolculuk hayatı bittikten sonra teknik direktörlük kariyeri başlasa süper olur bu kadar popüler bi sporda bu konseptin şimdiye kadar yapılmamış olması garip ne bilim bu sene fifa almam heralde baydı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 2.08.2022 16:34
Hiç bir şey değişeceğini sanmıyorum 21 almıştım pişman oldum ya 11 oynuyorsun ya oynamıyorsun enerji dibe gelmiş yedege çekmiyor dinlenemiyorsun milli takım girse araya ordada oynuyorsun ya bu adam yorgun dinlendirelim yok. Sezon bitiyor yeni sezon açılışı sanki yeni transfer gibi haber çıkıyor ??
Kalan Karakter : 300 Gönder
FIFA 23 kariyer modu detayları açıklandı

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×