Final Fantasy 14 Endwalker ertelendi

Murathan Özlü
Murathan Özlü 6.11.2021 - 17:57
MMORPG oyuncularının merakla beklediği Final Fantasy 14 Endwalker ertelendi ancak Square Enix, oyunun resmi fragmanını yayınladı.

Final Fantasy 14 Endwalker ertelendi, 2 hafta ertelenen oyun 7 Aralık tarihinde çıkacak. Final Fantasy XIV: Endwalker genişlemesi duyurulduğunda paketin 23 Kasım'da çıkacağı belirtilmişti. 

Final Fantasy 14 Endwalker ertelendi

Oyunun ertelenme duyurusunu kaleme alan FF 14 yapımcısı ve yönetmeni Naoki Yoshida, yaşanan gecikmeden dolayı "en içten özürlerini" sunmasının ardından detaylı bir şekilde gecikmenin sebeplerini açıklamış ve yeni planlanan takvimi duyurmuş.

Final Fantasy 14 Endwalker ertelendi ancak oyunun çıkış fragmanı yayınlandı

Oyunun hem yapımcısı hem de yönetmeni olan Naoki Yoshida, sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

" Oyunun ertelenmesinin birden fazla sebebi var ancak projenin başındaki isim ve oyun ile ilgili her türlü gelişmeyi takip etmesi gereken kişi olarak, sorumluluk tamamen bana ait. Endwalker'ın çıkmasının dört gözle bekleyen oyuncularımızdan, dünyanın dört bir tarafındaki Işığın Savaşçılarından özür diliyorum. Gerçekten çok üzgünüm." ifadelerini kullandı.

Yoshida'nın açıkladığı oyunun değişen takvimi şöyle:

Resmi Çıkış Tarihi: 7 Aralık 2021, Salı

Erken Erişimin Başlama Tarihi: 3 Aralık 2021, Cuma

6.0.1 Yamasının Yayınlanması: 21 Aralık 20221 Salı

6.0.5 Yamasının Yayınlanması: 4 Ocak 2022, Salı

Final Fantasy 14: Endwalker, A Realm Reborn ile başlayan hikayeyi, Hydaelyn ile  Zodiark'ın öyküsünü sonlandırmakla kalmayacak, oyuna iki yeni sınıf (bir Şifacı ve bir Yakın Dövüş sınıfı) ekleyecek ve oyuncular Ay'a ayak basacaklar.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2021 09:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.11.2021 21:12
2 hafta oldu bir ay..Q.Q Biraz sinir bozucu fakat Yoshi P. Endwalker'ın Hydaelyn ile Zodiark'ın öyküsünün sonu olacağından çıkışının mükemmel olmasını istiyordur.Hiçbir problem olmadan oyuncular oyundan zevk alsınlar diye.En azından onca yılda bu adamdan bu hissi aldım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Final Fantasy 14 Endwalker ertelendi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×