Final Fantasy XVI duyurusu PS5 sunumunda gelebilir

Final Fantasy XVI duyurusu PS5 sunumunda gelebilir

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 14.09.2020 - 12:37
Sony'nin Çarşamba gecesi gerçekleştireceği Playstation 5 sunumunda serinin yeni oyunu Final Fantasy XVI duyurusu gelebilir.

Final Fantasy XVI için geri sayım başladı. Bugün oldukça önemli bir haber ortaya çıktı ve Sony'nin Playstation 5 sunumunda Final Fantasy XVI duyurusuna yer vereceği rapor edildi.

PS5 sunumunda Final Fantasy XVI duyurusu gelebilir

Aslında Final Fantasy XVI ile ilgili ilk deedikodular geçtiğimiz Haziran ayında ortaya çıkmaya başlamıştı. Playstation 5 oyunlarının ilk kez gösterildiği özel sunumda Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West ve Ratchet and Clank: Rift Apart gibi önemli oyunların duyurusu ile karşılaşmıştık. Bu sunumda ayrıca Square Enix imzasını taşıyan Project Athia oyunu da duyurulmuştu. Final Fantasy XV ekibi tarafından geliştirilen bu oyun tamamen açık dünya bir dinamik üzerine kurulu. İşte gelen raporlar aslında bu sunumda Square Enix'in Project Athia ile birlikte FF 16 duyurusunu da yapacağı fakat bu oyunun son dakika sunumdan kaldırıldığı yönünde.

Final Fantasy XVI duyurusu PS5 sunumunda gelebilir

Yapım sürecinin uzunluğu ve Covid-19 salgını gibi sebeplerden ötürü FF16 duyurusunun ileri bir tarihe atıldığı belirtiliyor. Tabi oyunun yapım aşamasında olduğunu gösteren başka deliller de var. Öncelikle Final Fantasy XVI Tweet adresinin Square Enix tarafından alındığı ortaya çıkmıştı. Aslın önemli detay ise Square Enix'te uzun yıllardır çalışan ve birçok Final Fantasy oyununda görev alan Shinji Hashimoto'dan geldi. Hashimoto kendi sosyal medya hesaplarından yeni Playstation 5 sunumunu işaret etti. Tabi bu dedikoduların ardından sunumda FF14 Online'ın PS5 sürümü üzerine bir duyuru gelme ihtimali de var fakat FF16 duyurusunun da gelebileceği çeşitli kaynaklardan rapor edilmiş.

Playstation 5 sunumunun Çarşamba gecesi 23:00'da gerçekleşeceğini de hatırlatalım.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2020 14:08
Kalan Karakter : 300 Gönder
f8r7t
f8r7t 14.09.2020 19:51
Araç sürüşleri umarım özgürce olur, sadece yollardan gitmeyiz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.09.2020 16:12
Umarım XV'deki gibi kombat sığ olmaz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
allalla
allalla 14.09.2020 14:39
Güzel şeyler ortaya çıkaracaklardır diye tahmin ediyorum. Umarım online odaklı olmaz da hikayesini deneyimleyebiliriz tek kişi modunda.
MK Okuru
MK Okuru 14.09.2020 15:54
15 gibi olmasında...
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×