FlatOut: Head On

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
Bu defa arabalar kozlarını arenada paylaşıyor
Platformlar PSP
FlatOut: Head On
  • Yapımcı - Yayıncı Empire Interactive - Warner Bros. Entertainment
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
Merlin Puanı 85
Artılar İyi fizik motoru, çok sayıda farklı mod
Eksiler Bazen fazla zorlayabiliyor
FlatOut, her zaman için sıra dışı yarış konseptini temsil eder. Hangi platformda olursa olsun, gözümüz gibi baktığımız arabaların olduğu yarış oyunlarına, adeta nispet yaparcasına araçların haşatını çıkartmayı bir görev edinir. Tozu dumana katmak, salt ilkellik öğelerinin tavan yapması, FlatOut’ta alışılagelmiş anahtar kelimelerdir.

Yapım seriye dair her şeyini olduğu gibi korumakla birlikte, PSP için bir o kadar da dolu bir içerikle geliyor. Açılışta bizi karşılayan video oldukça güzel ve aksiyon düzeyi de bir o kadar yüksek. Oyuna girmek için daha bir sabırsızlanıyoruz. Her zaman olduğu gibi ilk olarak profil yaratıyor, ardından erkek ya da bayan karakterden birini bizi temsilen seçiyoruz. Yapım çok sayıda yarış türünü yıkıcı ve parçalayıcı içerikle birleştiriyor. Ana menüdeki Carnage, Flatout, Single Events, Multiplayer Modları ve Extra seçenekleri ise bu içeriği oluşturuyor. Carnage, toplamda 36 adet yarış, derbi, akrobasi gibi içeriğe sahip. Az sayıda açık içerik varken, kitli olanlar ancak kazanılan puanlar ile oynanabilir hale geliyor. Flatout modu ise daha çok diğer yapımlardaki standart Career modu ile özdeşleştirilebilir. Flatout’ta kazanılan para ile yeni araçlar alabilir, ya da var olan aracınız için yükseltme araçları edinebilirsiniz. Sizi uzun süre oyalayabilecek bu modda, 27 kupa altında toplanmış yaklaşık 100 farklı etkinlik bulunmakta.

Arena

Gerek Carnage, gerekse Flatout modu kendi altında farklı yarış türlerine ev sahipliği yapıyor. Circuit yarışları muhtemelen oynanan türler arasında en tanıdığı. Finish’e giden yolda önünüzdeki araçları saf dışı bırakmalı, ipi ilk göğüsleyen siz olmalısınız. Rakipleri saf dışı bırakmada kullanılan tüm yöntemler ise bu oyunda mubah. Bir diğer tür ise Destruction Derbies, namı diğer yıkım derbileri. Buradaki amaç, arenada mümkün olduğu kadar fazla aracı, onlar sizi parçalamadan sizin onları parçalamanız. Ancak siz onları dağıtırken, kendi aracınıza da minimum hasar vermeye çalışmalısınız. İster kendi kendinizi, ister diğerleri aracınıza hasar vermiş olsun, ölmemek için mümkün olduğu sürece arenada saklanmaya çalışmalı ve etraftaki tamir kitlerini toplamalısınız. Bunun dışında etrafta dağıtılmış olan ekstra kalkan, güç, hız gibi bonuslar da bulunmakta. Stunt modunda ise aracımızla akrobasi tarzında aksiyonları gerçekleştiriyoruz. Rampalardan hız almalı, sonrada varış noktasına düzgün bir iniş için dua etmelisiniz. Zira atlayışlar yanan çemberlerin arasından geçmek, bowling toplarına dalmak gibi birbirinden ilginç 12 farklı sportif içeriğe sahip.

Sekiz kişiye kadar Multiplayer destekleyen yapım, Ad-Hoc ve Wireless üzerinden arkadaşlarınızla yarışmanıza olanak veriyor. Çarpışma, dağılma ve döküntünün en çok yaşandığı FlatOut’ta akıllara gelen ilk teknik detay grafik ve fizik motorunun bunu yeterince destekleyip destekleyemediği. İtiraf etmeliyim ki, fizik motoru bir hayli iyi iş çıkartıyor. Bununla birlikte kontroller ve tepkilerde hayli gerçekçi. Araçlar hasar aldıkça gerçekçi bir şekilde dağılıyor ve bu kontrollere de yansıyor. Sesler ve müzikler bakımından yaklaştığımızda kendinden bekleneceği gibi daha çok sert müzikler oyuna eşlik ediyor. Motor sesleri, çarpışma efektleri ise gayet yeterli seviyede. Genel olarak baktığımızda yapım dolu dolu bir içeriğe sahip. Aksiyon ve şiddet düzeyi bir hayli yüksek. Bilindik gıcır gıcır arabalarla yarışmaktan sıkılanlar için iyi bir alternatif. Fanlarının kaçırmaması gereken, daha önce oynamamış olanlar için ise iyi bir başlangıç noktası. Denemeye değer.
Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 03:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
FlatOut: Head On

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×