Flexy Memory Pen

İsa Sarı
İsa Sarı 3.06.2010 - 12:31
Bu kalem bildiğiniz kalemlerden değil.

Hazırladığınız küçük bir web sitesini veya bir “programcığı” arkadaşınızın evine gidip ona göstermek istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken ilk iş dosyalarınızı bir yere kopyalamaktır. Fakat o da ne? Elinizde hiç boş bir disket yok. Ve sadece bir kaç MB’lık dosya için de koskoca bir CD’yi heba etmek istemiyorsunuz. Eğer bir Flash Disk’iniz varsa bu gibi durumlardan rahatlıkla sıyrılabilirsiniz.

Peki Flash Disk nedir? Flash Disk’i kabaca “taşınabilen hafıza” olarak tanımlayabiliriz. Ve Flash Disk’ler sayesinde 32, 64, 128 MB veya GB’larca veriyi sadece bir parmak büyüklüğündeki cihazlarda taşıyabiliyoruz. Yani sabit diskinizi (?) taşıyabildiğinizi ve bu sabit diskinizi istediğiniz bir bilgisayara rahatça bağlayabildiğinizi düşünün. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

İncelemesini yapmış olduğumuz, Flexy firmasına ait Memory Pen (nam-ı diğer: Kalem Bellek) adlı Flash Disk ise bilinen Flash Disk’lerden ayrı olarak hem kalem hem de bellek taşıyıcı görevi görüyor. Şık bir tasarıma sahip olan ürünü aynen bir tükenmez kalem gibi kullanabilir ve verilerinizi güvenle yanınızda taşıyabilirsiniz.

Ürünün 128 ve 256 MB’lık versiyonları bulunuyor. Ortasındaki bölmeden kalemi ikiye ayırarak üst kısmını bilgisayarınızın USB girişine bağlayabilir ve verilerinizi düzenlemeye başlayabilirsiniz. Ürün, Windows tarafından harici bir disk olarak tanınıyor ve aynen bir sabit disk gibi kullanılabiliyor.

Özel yazılımı sayesinde, kritik verileriniz için bir şifreli bölüm oluşturabiliyorsunuz. Bu sayede başkalarının eline geçmesini istemediğiniz verileriniz için bir koruma sağlamış oluyorsunuz. Ayrıca, USB 2.0 standartı ile veri taşıma ve kopyalama işini hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Ürünün üzerindeki LED göstergesi ile cihazın kullanımda olup olmadığını anlayabilir ve ürünün yanında gelen yedek kalem ucu sayesinde de kalemin mürekkebi bittiğinde zor durumda kalmazsınız.

Bunların haricinde, eğer estetiğe önem veriyorsanız kalemin değişik renk seçenekleri de bulunuyor.

TEKNİK VE DİĞER ÖZELLİKLER:


Kapasite: 128 MB
Depolama Tipi: Flash
Arabirim: USB 2.0 (480 MBit/s)
İşletim Sistemi: Windows 98SE/ME/XP/2K – MAC 9.0
Güç Sağlayıcı: USB Portu
Ağırlık: 39g
Boyutlar: 146*16mm
Diğer: LED göstergesi, yazılım yardımıyla şifreli bölüm oluşturabilme yeteneği.
Yanında Gelenler: Yedek kalem ucu, taşıma kutusu

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2023 21:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
Flexy Memory Pen

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×