Florensia

Mahmut Saral 9.07.2010 - 17:36
Engin denizlerde yol almak
ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Savaşmak mı istiyorsun? O zaman hem kendine, hem de silahlarına güvenmelisin. Hem karada, hem de denizde. Florensia, sizi deniz savaşlarına davet ediyor. Bir kaşif, asker veya büyücü olabilirsiniz. Öncelikle kimliğinizi ve bunun amacınıza uygun olup olmadığını belirlemelisiniz. Sonrasında hayatta kalmak için gerekenleri yapmalısınız.

Oyunumuzun en güzel özelliği, deniz savaşları yapabiliyor olmamız. Bu ilk başta bize sunulmuyor. Çünkü henüz acemiyiz, paramız yok ve ayrıca gemi sahibi de değiliz. Dolayısıyla karada mücadele ederek verilen görevleri bir bir yerine getirmeli, düşmanlarımızı yok etmeliyiz. Görev geçip para kazandıkça yeni ekipmanlar alabiliyoruz. Böylelikle denize de açılabiliriz.

Aman denizleri aş da gel!

Denizlerde yer alabilmek için para biriktirdikten sonra, sıra gemi satın almaya geliyor. Artık ekmek teknesi diyebileceğimiz varlığımız, gemimiz. Balık tutabilir, ticaret yapabilir ya da sadece seyahat yapabiliriz. Ne şekilde para kazanacağımız, yaşantımızı sürdüreceğimiz bize bağlı, ancak yine de bir noktada savaş kaçınılmaz oluyor. Siz istemeseniz bile sizi düşman olarak görenler, ganimetlerinize sahip olmak isteyenler çıkacaktır.

Florensia
Yalnız hareket etmek, ufukta batan güneşe doğru gemi kullanmak oldukça zevkli, ancak bir süre sonra yalnızlığınızı gidermeniz gerekiyor. Bu sırada devreye klan sistemi giriyor. Birçok gemiden oluşan güçlü bir takım kurduğunuzu düşünün. Açık denizlerde korsan olarak hareket edebilir, değerli eşyalara sahip ve sizden güçsüz gemileri batırarak en büyük olabilirsiniz. Tabii ki kullandığımız ekipmanlar ve zırhlar gelişebildiği gibi, gemimizin de özelliklerini geliştirebiliyoruz. Daha iyi mermiler, daha iyi zırhlar, daha büyük yelkenler gibi unsurları satın alabiliyoruz.

Florensia'nın grafikleri gayet güzel. Japon menşeili bir oyun olduğu için görsellerinde de Japon animelerinden esinlenmelerin olduğu açık. Karakterler oldukça sempatik, hazırlanan çevre tasarımları da öyle. Siz de bu dünyada uzun bir süre hüküm sürmek istiyorsanız, kararlarınızı verin ve müttefiklerinizi iyi seçin. Yoksa sizi de denizin dibine gönderebilirler.

ÜCRETSİZ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN
Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 15.07.2024 07:32
Kalan Karakter: 300 Gönder
Florensia
İlginizi Çekebilir