Focus Home Interactive, Streets of Rage 4 yapımcısını satın aldı

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 6.08.2021 - 21:25
Fransa merkezli bir video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı olan Focus Home Interactive, Streets of Rage 4 yapımcısı Dotemu'yu satın aldı.

Streets of Rage 4'ün yapımcı ekibi Dotemu, Fransa merkezli bir video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı olan Focus Home Interactive (A Plague Tale: Innocence, Curse of the Dead Gods, The Surge 2) tarafından satın alındı. Geçtiğimiz günlerde resmi Focus Home Interactive sosyal medya hesaplarından yayımlanan bir açıklamada şirket, Dotemu'nun hisselerinin %77.5'inin satın alınması için bir sözleşme imzalandığını açıkladı. Streets of Rage 4 gibi retro yapımları yeniden canlandırmasıyla bilinen Dotemu, bu konuda oldukça başarılı bir stüdyo.

Focus Home Interactive, Streets of Rage 4 yapımcısını satın aldı

Hem oyun geliştiriciliği hem de yayıncılığı yapan Fransa merkezli şirketin gelecek için oldukça büyük planları var gibi gözüküyor. Oyun dünyasında yayıncılığını yaptığı oyunlar ile adını sık sık gördüğümüz Focus Home Interactive, yaklaşık 30 kişilik tutkulu bir ekipten oluşan Streets of Rage 4 yapımcısı Dotemu'yu satın aldı.

Focus Home Interactive, Streets of Rage 4 yapımcısını satın aldı

Geliştirdiği ve piyasaya yeniden sunduğu retro yapımlarla sık sık gündeme gelen Dotemu, alanında uzman bir stüdyo. Dotemu; Final Fantasy, Another World, Double Dragon ve son zamanlarda dünya çapında 2.5 milyondan fazla insan tarafından oynanan Streets of Rage gibi efsanevi markaları geliştirip yeniden piyasaya sunmasıyla tanınıyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 16:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.08.2021 10:14
Dotemu çok başarılı bir firma cidden. Focus'un altına girmeleri hem korkutuyor, hem güven veriyor gibi.
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2021 08:51
Neden? Focus un çok iyi yapımları mevcut. Kötü bir şirket değil ki
Kalan Karakter : 300 Gönder
Focus Home Interactive, Streets of Rage 4 yapımcısını satın aldı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×