Fortnite, eSpor için 15 milyon dolarlık yatırım yapıyor

Fortnite, eSpor için 15 milyon dolarlık yatırım yapıyor

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 24.04.2018 - 10:29
Çin pazarı yatırımcıların iştahını kabartıyor

Son yıllarda, online oyunların şeklini değiştiren ve görünen o ki daha da adını sıkça duyacağımız Battle Royal oyunlarının yükselişi devam ediyor.

Fortnite 15 milyon dolarlık yatırımla Çin pazarına giriyor  

Fortnine, Çin pazarına girmeye hazırlanıyor. Battle Royal oyunlarına farklı bir soluk getiren Fortnite, özellikle Şubat ayında anlık oyuncu sayısında büyük bir artış yaşamış, bu alanda uzun süre liderliği elinde bulunduran, Playerunknowns Battlegrounds’ı tahtından etmiş, 3.4 milyonluk anlık oyuncu sayısına ulaşmıştı. Tabii bunda Playerunknowns Battlegrounds’ın ücretli, Fortnite’ın ise ücretsiz oynanabilen bir oyun olmasının da etkisi oldukça yüksek. Yine de Fortnite’ın oyuncu sayısında, yapımcı firma Epic Games’in yüzünü güldüren oldukça büyük bir artış yaşandığı da su götürmez bir gerçek. Çok yakında Çin pazarına da girecek Fortnie’ın bu oyuncu sayısında, büyük bir artış yaşanacağı analizciler tarafından öngörülüyor. Çin menşeli dağıtımcı firma Tencent’ten yapılan açıklamaya göre Fortnite, 15 milyon dolarlık espor yatırımıyla birlikte Çin pazarına girecek. Milyonları bulan oyuncu sayısıyla Çin’e giriş yapacak Fortnite’ın dengeleri değiştireceği aşikar. Bakalım, Epic Games, bu yatırımın ve Çin açılımının karşılığını alabilecek mi.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 01:33
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.04.2018 19:08
oyuncu sayısını %30 oranında yükseltecektir
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.04.2018 17:35
Umarım pubg deki gibi oyun havk dolmaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
bortozol
bortozol 24.04.2018 11:46
dikkat etsinlerde çin onlara girmesin ....
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×