Fortnite oyuncuları tehlike altında! Kredi kartınız çalınabilir

Fortnite oyuncuları tehlike altında! Kredi kartınız çalınabilir

Furkan Güler
Furkan Güler 14.03.2018 - 10:24
Bir oyuncunun başı Fortnite yüzünden belaya girdi.

Battle Royale oyun türünün en çok oyuncuya hitap eden markası olan Fortnite kanadında ilginç bir gelişme yaşandı. PC platformunda Steam yerine kendi sistemini tercih eden Epic Games, büyük bir güvenlik açığı veriyor olabilir. Geride bıraktığımız günlerde Kotaku üzerinden ortaya çıkan habere göre Tyler isimli bir oyuncunun kredi kartı bilgileri, Fortnite üzerinden çalındı. Verilen bilgilerde ilk olarak Tyler'ın, arkadaşından Fortnite'ın ana oyun modu olan Save the World'ü satın alıp almadığına dair bir mesaj geldiği yazıyor. Daha sonrasında arkadaşı, Tyler'ı oyunda çevrimiçi gördüğünü söylüyor. Ardından ise bankası Tyler'a, Fortnite için internet üzerinden 150 dolar ve 100 dolar tutarlarında iki adet alışveriş yaptığına dair e posta atıyor. 

Bir oyuncunun Fortnite üzerinden kredi kartı bilgileri çalındı

Durumu Epic Games'e bildiren Tyler, parasını iade aldı. Ancak Tyler'ın hesabına ulaşan internet korsanının, bilgilere nasıl ulaştığına dair elde tek bir somut yanıt yok. Durumu düzelteceklerini söyleyen Epic Games yöneticileri, ilerleyen günlerde oyuna iki aşamalı şifre sistemi getirebileceklerini söyledi. Eğer siz de Fortnite hesabınızda bir gariplik seziyorsanız, en kısa sürede şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2021 01:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×