1/2

Freedom Force vs. Third Reich

Fatih Arpacı
Fatih Arpacı 3.06.2010 - 12:31
Conconlar yine dünyayı özgürleştiriyorlar...
Platformlar PC
Freedom Force vs. Third Reich
  • Yapımcı - Yayıncı Irrational Games - Sierra
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 77
Artılar Çizgi roman karakterleri ve çizim tarzı oyuna çok iyi yansıtılmış. Karakter ve yetenek seçenekleri çok zengin.
Eksiler Kontrollere alışması deneyimli kullanıcılar için bile zor. Sesler sıkıcı.
Amerika kökenli çizgi romanlar genelde bir tek süper kahraman üzerine kuruludur. Bu süper kahraman çok ukaladır, yalnız çalışır, herşeyin iyisini bilir ve Amerikan halkını temsil eder. Aynı motivasyonu Amerika kökenli oyunların büyük çoğunluğunda da görürüz. Düşmanları hiçbir zaman gizli veya hayal ürünü değildir, bütün oyunlarda ve çizgiromanlarda açık açık bir milleti düşman ilan ederler ve halkı doldururlar. Concon çocukları da hadi Alman kafası ezelim, haydi Rusları yumruklayalım, Arapları öldürmek çok zevkli diyerek bayıla bayıla oynarlar bu oyunları.

Bütün bunların uyduruk teoriler olduğunu düşünürsek Freedom Force (“Özgürlük(!) Kuvvetleri”) vs. Third Reich, Amerikan çizgiroman tarihinin en ünlü süper kahramanlarının bir arada takım olmaya çalıştıkları ve dünyanın (dünya Amerika’dır) düşmanlarına karşı savaştıkları eğlenceli bir RPG ve taktiksel strateji türü karması.

Bütün düşmanlar özgürleştirilmelidir...

Oyuna süper kahramanlardan birisinin (Alchemiss) kontrolü ile başlıyoruz, oyunun nasıl oynanacağını ve kontrollerini anlatan bir önbölüm oynadıktan sonra asıl konuya geliyoruz. II. Dünya savaşı yılları... Alchemiss bir kabus görmektedir, bir zaman dostu olan bütün herkes şimdi düşmanın tarafına geçmiştir ve onunla savaşmaktadırlar. Rüyasından Menthor tarafından uyandırılan Alchemiss meğer geleceği görmektedir. Bu bir işarettir, eğer dünyadaki düşmanlar yok edilmezse (özgürleştirilmezse) bugün dostu olan herkes düşmanın tarafına geçecektir.

Bölümler bütünüyle bir çizgifilm havasında geçiyor ve bölüm araları çizgiromanlardan sahnelerle ve ara ara oyun motoruyla hazırlanmış sahnelerle destekleniyor. Her bölüm arasında o bölümde kontrol ettiğimiz kahramanlar topladıkları deneyim puanlarına göre yeni skiller ve stat puanlar kazanabiliyor ya da mevcut yetenekleri daha da güçlendirilebiliyor. Tabi klasik bir RPG oyununda olduğu gibi görev yaptıkça deneyim kazanma ve karakter geliştirmek üzerine bir oyun Freedom Force vs. Third Reich.
Karakterlerin nasıl birer süper kahraman olduklarını yapımın resmi internet adresinden de öğrenebilirsiniz. Ayrıca bölüm aralarında çıkan ayrıntılarda, çizgi roman tarzı görüntüler eşliğinde bize karakterlerin geçmişini aktarıyor. Özet olarak her birisi, uzak bir galaksiden gelen kötü niyetli bir düşmandan, kaza sonucu dünyaya ulaşan X-Enerjisi tüplerine bir şekilde maruz kalmış ve o an ilişkide bulundukları nesnelerden çeşitli güçler almışlardır.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×