Frostpunk 2 resmi olarak duyuruldu

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 12.08.2021 - 22:41
Toplumsal bir şekilde hayatta kalmayı hedefleyen strateji oyununun yeni bir oyunu duyuruldu. Frostpunk 2 Türkçe bir şekilde geliyor.

Frostpunk'un yapımcı ekibi 11 Bit Studios, son zamanlarda #SnowBloodOil etiketini kullanarak Twitter'da birçok paylaşım yapıyordu. Oyunun hayranları içerisinde heyecan yaratan bu paylaşımlar, yeni bir oyun duyurusuyla sonuçlandı. Fragmanda, dünyanın sonsuz bir kışın pençesi içerisinde kaldığı ve insanlığın en büyük düşmanının her zamanki gibi insanlık olduğu belirtilirken, oyunun Türkçe dil desteği ile çıkacağı da kesinleşmiş oldu.

Frostpunk 2 resmi olarak duyuruldu

Yazımızın bu kısmının henüz ilk Frostpunk oyununu oynamamış oyuncular için spoiler niteliğinde bilgiler içerebileceğini önceden belirtmek isteriz. Frostpunk 2, ilk Frostpunk oyununun senaryosunun bitiminde ortaya çıkan ölümcül mega kar fırtınasının 30 yıl sonrasını ele alıyor ve dünya hâlâ bitmek bilmeyen soğukların sebep olduğu buz gibi iklimin ve sert hava koşullarının etkisi altında acı çekiyor. Büyümenin ve yeni güç kaynaklarını aramanın kaçınılmaz bir gerçek olduğu, kaynağa aç bir metropolün lideri olarak oynayacağımız yapımda şehrimizin hayatta kalması için oldukça zor kararlar vermemiz gerekecek. Kömür çağından sonra petrol çıkarma endüstrisi için Donmuş Topraklar'ı fethetmenin, insanlığın kalanının yeni kurtuluşu olması beklenirken, değişikliğin kolay kolay yaşanmadığı ve farklı topluluklardan oluşan bu kitlenin her şeyi hoş karşılamayacağı da özellikle vurgulanan unsulardan.

Frostpunk 2 resmi olarak duyuruldu

Yapımcı ekip, Frostpunk 2'nin sade bir devam oyunundan daha fazlasını yapmayı hedeflediklerinden bahsederken, Frostpunk 2 yönetmenlerinden bir tanesi olan Jakub Stokalski oyun hakkında şu açıklamayı yapmış:

''Oyunculara sunmayı hedeflediğimiz, orijinal Frostpunk'ın deneyiminin çok daha geniş çaplı bir hâli. Büyümeye devam eden yaklaşık olarak 70 kişilik ekibimizle boyut, prodüksiyon değeri ve kullanıcı deneyimi kalitesi gibi oyunun tüm yönlerine odaklanmak için yeterli iş gücüne sahibiz; ancak asıl hedefimiz basit bir devam oyunundan daha fazlasını yapmak. Oyuncuların beklentileri arasında seçimlerin yön verdiği geniş bir evren, toplumu ve şehri uygun gördükleri biçimde şekillendirme özgürlüğü ve sonuçların meyvelerini toplama imkânı bulunabilir. Frostpunk 2, ilk oyunun çatışmalarına dayanıyor; hayatta kalmaya karşı insani değerler ve buz gibi bir soğuk. Ancak en önemlisi de siyaset, toplum ya da teknolojik ilerleme gibi oyunun birçok kısmında kendini gösteren yeni bir katman ekliyor: İnsanlar ve onların doğası arasındaki iç çatışma.''

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 06:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.08.2021 19:23
ne ne zaman cikiyor?
MK Okuru
MK Okuru 14.08.2021 20:46
Belli değil. Kendi yorumum 2022-2023'e doğru.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.08.2021 14:42
Filmi yapılacak oyundu ilki.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 14.08.2021 18:51
İlk oyun güzeldi atmosferi harika idi.Turkce olmasıda mükemmel.Ikinci oyunda üzerine koyacak yapımcılar eminim ki buda harika oyun olacak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.08.2021 13:33
Mükemmel haber:)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.08.2021 12:48
heycanlandım 1 inci güzeldi 2ci harika olur umarım
Kalan Karakter : 300 Gönder
Frostpunk 2 resmi olarak duyuruldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×