Gabe Newell: 'Steam Deck fiyatını belirlemek çok zor oldu'

Murathan Özlü
Murathan Özlü 16.07.2021 - 13:32
Gabe Newell Steam Deck çıkış fiyatından pek memnun değil! Newell, cihazın fiyatının Valve için "acı verici" olduğunu ifade etti.

Gabe Newell, Steam Deck fiyatının belirlenme sürecinin oldukça sancılı geçtiğini söyledi. Newell'a göre cihazın 400 dolar fiyat etiketiyle piyasaya çıkmasının sebebi, tasarım aşamasında fiyat konusunun ikinci plana atılması. Valve'ın lordu, IGN'e verdiği röportajında, bu davranışın firma için "acı verici" bir sonuç olduğunu ifade etti.

Newell, firmanın bu hamlesiyle Valve'ın daha büyük bir akımın baş mimarı olmak istediğini belirtti. Bu yüzden de son derece " agresif" adımlar atılarak firmanın mobil sektöründe yer almayı planlandığını ifade etti.

Gabe Newell, Steam Deck fiyatlarını uygun buluyor

Valve'ın donanım direktörü Shrea Liu, ayrı bir röportajda Newell'ın argümanına destek çıktı.  Liu, cihazın fiyatlandırmasının, henüz üretim aşamasının başında anahtar nokta olarak kabul edildiğini söyledi. Shrea Liu "  Cihazın fiyatı mevzusunun çok önemli olacağının farkındaydık,  Steam Deck'i bunu düşünerek tasarladık ve çok ama çok sıkı çalışarak cihazın bu fiyat ile piyasaya çıkmasını sağladık" ifadelerini kullandı.

Newell, pek çok firmanın, talebin son derece yüksek olacağını bildikleri bu sektörde, cihazlarını çok yüksek fiyatlara çıkararak fırsat teptiklerini düşündüğünü belirtti.  Newell " Biz bu fiyatlandırmayı uzun vadeli düşünerek yaptık bizim için oldukça faydalı bir karar olabilir"  ifadelerini kullandı.

Gabe Newell: 'Steam Deck fiyatını belirlemek çok zor oldu'

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 00:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.07.2021 17:26
psp ve psp vita sahibiyim hala. 2010'larda bir yorumda yazmıştım el konsolları telefonlardaki gelişme ile yok olacak diye. kimse bu tarz bir cihazla metroda gaming nerd olarak görünmek istemez. herkes telefonlarla kamufle bir şekilde istediği yerde zaten oyun oynuyor. bu cihaz büyük patlar.
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2021 15:45
telefonda control oynamayı bi denesene
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.07.2021 13:18
Sistem iyi duruyor ama kontrolcü kullanırken dualshock teması dışında hiçbir kontrolcü ile rahat edemiyorum. Benim için iki analog arasindaki mesafe mutlaka dualshock serisine benzer olmalı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.07.2021 07:09
Onlara göre 400 TL pahalı..ya biz ne yapalım? En az 6000 TL olur.. adamlar resmen bir çağ ötede bizden. Kara komedi yemin ederim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.07.2021 17:35
Şimdiden 700 dilar hazırladım. vergilerle 800 dolara gelir olmazsa dışarıdan sipariş vereceğim akraba getirir artık. psp nın yerine geçecek bir emülasyon canavarı geliyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.07.2021 15:47
O değil de, steam os bu cihaz sayesinde yaygınlaşmaya başlar ise linux platformuna port edilen oyun sayısı da çoğalacaktır.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Gabe Newell: 'Steam Deck fiyatını belirlemek çok zor oldu'

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×