Gabe Newell: Valve yeni oyunlar geliştiriyor ve duyuracak

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 21.01.2021 - 13:07
Valve kurucu ortağı ve CEO'su Gabe Newell (GabeN olarak da bilinir), şirketin yeni oyunlar üzerinde çalıştığını ve yakında duyuracaklarını açıkladı.

Valve kurucu ortağı ve CEO'su Gabe Newell, Mart 2020'de Yeni Zelanda'ya on günlük bir tatil için gidip COVID-19 nedeniyle orada kalmak zorunda kalmıştı. Tabi milyarder olunca kolay, her yer istediğin takdirde memleketin olabiliyor. Ekim 2020'de ise Valve'in de bir kısmını dahil ederek oraya taşınmak gibi fikirleri olduğunu söylemişti. Şimdi ise 1News ile yaptığı bir röportajda Newell, bazı Valve çalışanları arasında harekete geçme konusunda güçlü bir ilgi olduğunu söyledi ancak henüz insanları getirmeye başlamak için bir plan olmadığını da ekledi.

Gabe Newell Yeni Zelanda'yı çok sevmiş fakat önemli olan bu değil, yeni oyunlar yolda!

Röportajda pandemi sürecine, CSGO, Dota gibi oyunların turnuvalarına ve sürecin bunlara etkisinden de bahseden Newell, sonunda merak ettiğimiz konuya geldi fakat oyunlara isim vermeden, yüzeysel olarak bir şeyler yaptıklarını açıkladı. "Açıklayacağımız geliştirilmekte olan oyunlarımız kesinlikle var. Oyun yayınlamak eğlenceli" dedi. "Alyx harikaydı, tek oyunculu oyunlara geri dönmek, şirket içinde daha fazlasını yapmak için büyük bir ivme yarattı" diyerek kafalarda bazı soru işaretleri oluşturdu. Kendisine Half-Life 3 konusu sorulduğunda ise yanıt vermeyi reddetti. Half-Life Alyx ile şirketin yakaladığı ivme bakalım ilerleyen zamanlarda oyun sektörüne nasıl yansıyacak.

Gabe Newell: Valve yeni oyunlar geliştiriyor ve duyuracak

Ayrıca GabeN Cyberpunk 2077 konusunda da bir şeyler söyledi. Oyunun PC versiyonunu oynarken çok eğlendiğini ve "her oyun geliştiricisinin kendisini içinde bulabileceği bu duruma çok fazla sempati duyduğunu" söyledi. Devamında ise "Bildiğim tek şey PC tarafında birçok mutlu oyuncunun olduğu. Bunlar bizim için en görünür olanları. Oyunun muhteşem yönleri var ve muazzam miktarda emek görünüyor. Başka bir geliştiriciye taş atmak haksızlık, çünkü bu kadar karmaşık ve iddialı bir şeyi çıkartıp yayınlamak oldukça şaşırtıcı. Oynadığım PC versiyonunda çok eğlendim" ifadelerini kullandı.

Konunun Cyberpunk 2077'ye gelmesi ise oyundaki Half-Life 3 göndermesiyle bir yerlerde kesişebilir. Bildiğiniz gibi Cyberpunk 2077'de No-Life 3 şeklinde poster ve notlar bulunabiliyorken, mizahi bir dille oyunun 2077 yılında çıktığını ve bir incelemesinin yayınlandığını gösteren bir çip bulabiliyorduk. Sonuç olarak Valve bir şeyler üzerinde çalışıyor ve bunun Half Life ya da Portal serisine ait bir oyun olup olmadığını söylemekte çekimser davranıyor. Zaman içinde bekleyip göreceğiz.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 14.08.2022 06:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.01.2021 20:31
Valla Steam'den gelirler olmasa bu kadar işi yaya yaya yapamazdınız ama neyse bekliyoruz efendim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.01.2021 08:51
Hacı şu source 2'yi public açın hem bağımsız hemde diğer stüdyoların kullanımına da motor bari ar ge kısmında geri bildirim kısmında gelişsin. Tamam oyun yapmak zor da suyunu çıkarttınız kaç sene oldu elde var 1 tane vr oyun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.01.2021 02:10
Ne oldu dank etti kafana değilmi epic game sağolsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2021 17:52
bana göre son 10 yılın en büyük hayal kırıklığı valvenin bu kadar az oyun çıkarması.
MK Okuru
MK Okuru 22.01.2021 00:30
Valvenin oyun kanadı zaten bir fiyasko kardeşim
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.01.2021 21:01
half-life beklemeyin bence. yine çıkarmayacaklar. sürekli hikayenin ucunu açık bırakırlar ama yeni oyun bir türlü gelmez
MK Okuru
MK Okuru 22.01.2021 00:11
Yok hocam ne beklemesi, bitti o iş bizim için. Gelse de beklentiyi karşılayamaz zaten o yüzden düşünmüyorum bile. 2010-2012 gibi çıkacaktı EP2 sonrası EP3. Ara ama doyurucu bir final olacaktı ve sonra 150 yıl geçince yeni bir HL yapsalar da ismine zarar vermezlerdi. 2024'te EP3 çıksa ne çıkmasa ne..
Kalan Karakter : 300 Gönder
Gabe Newell: Valve yeni oyunlar geliştiriyor ve duyuracak

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×