Genshin Impact iki haftada 100 milyon dolar hasılat yaptı

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 12.10.2020 - 11:41
MiHoYo'nun geliştirdiği ücretsiz RPG oyunu Genshin Impact, iki haftada 100 milyon dolardan fazla hasılat yaptı. Geliştirme masraflarını telafi etti.

MiHoYo'nun geliştirdiği Genshin Impact iki hafta önce küresel olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana 100 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Bu aynı zamanda Çin'den gelen bir oyun için büyük bir küresel başarı. Oynaması ücretsiz olarak çıkan oyun kısa sürede büyük ilgi gördü ve popüler hale geldi.

Başarılı RPG oyunu geliştirme masraflarını şimdiden amorti etti

Çeşitli kaynaklardan gelen veriler oyunun 12 günde 100 milyon ABD dolarının üzerinde kazanç sağladığını doğruluyor. Oyunun geliştirme bütçesinin 100 milyon dolar aralığında olduğu bildirilmişti. Bu nedenle bu noktada MiHoYo bu maliyeti telafi etti ve artık kazanacakları her kuruş kâr olarak hanelerine yazılacak.

Oynaması ücretsiz, açık dünya cell-shaded render tarzına sahip RPG Genshin Impact, ilk kez 28 Eylül'de piyasaya sürüldü. Japonya, Kore ve Çin'de kısa sürede popüler hale geldi. Asya'nın önde gelen oyun endüstrisi yorumcusu Daniel Ahmad, oyunun yakında Çin para birimi olan 1 milyar RMB'yi aşacağını tahmin ediyor. Niko Partners firmasonda iş analisti olan Ahmad, Genshin Impact'in "Şüphesiz bir Çinli geliştiriciden gelen orijinal bir IP için en başarılı lansman" olduğunu söyledi.

Genshin Impact iki haftada 100 milyon dolar hasılat yaptı

Genshin Impact oynaması ücretsiz olsa da oyun içinde bir takım kumar ve ganimet kutuları sistemi sayesinde para kazandırıyor. PCGamer'dan Steven Messner, piyasaya sürüldükten hemen sonra oyun için "2020'nin karanlık atı" benzetmesini yapmıştı. Oyun, cazibesi ve güzel cell-shaded grafik stilinin yanı sıra içinde yapabileceğiniz birçok şeyi barındıran bir açık dünya RPG'si. Özellikle ücretsiz olarak çok iyi bir oyun gibi görünüyor. Washington Post bu oyun ile ilgili "Evin her zaman kazandığı bir gazinoda gerçek parayla kumar oynamak" olduğunu söyleyen bir yazı yayınladı.

Genshin Impact hakkında

MiHoYo tarafından Unity oyun motoruyla geliştirilen bir açık dünya RPG'si olan Genshin Impact ilk defa 28 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürüldü. İlgiyi üzerinde hızlıca toplamayı başaran oyun kısa süre içinde popüler bir oyun haline geldi. Bunda oyunun F2P yani oynaması ücretsiz olmasının da çok büyük bir katkısının olduğunu söyleyebiliriz. PlayStation 4, Nintendo Switch, Android, iOS ve Microsoft Windows için çıkan oyun bütün platformlarda ücretsiz şekilde oynanabiliyor.

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 06:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.10.2020 12:04
gerçekten muazzam bir oyun olmus. Eğer üstüne durulur ve yenilikler getirilirse daha da kazanmaya devam edecekler
MK Okuru
MK Okuru 14.10.2020 10:33
Dil seçenekleri bir an önce çoğaltılmalı. Çünkü hikayeye giremeyip sadece denilen yere gidip söylenilen canavarı kesiyorum. Hikayeye giremeyincede oynayasım kaçıyor açıkçası.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.10.2020 10:31
Oynaması ücretsiz ve oldukça iyi bir oyun. Şu ön yargılarınızı kırın. Ve oyunu oynamaya başlayın. 30 saatlik oynama sürem var ve hala oynamak istiyorum oyunu. Eğer rpg tarzını seven biriyseniz oynayın oynatın. Paralı olsaydı bu laf atanlar çok beğenirdi kesin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.10.2020 22:06
Bir anime oyunu çok güzel oyuna UwU emojisi getirilirse satmaya devam eedr ve sabripunk yapımcısı ağlıcak siyberpank oonu patlıcak ve dünyanın en ii ounu bu oluciyak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.10.2020 14:40
Rica ederim birebir çeviri yapmayı bırakın ve anladığınız şeyi Türkçe ifadelerle belirtin. "Evin her zaman kazandığı bir gazinoda gerçek parayla kumar oynamak" ve " 2020'nin karanlık atı" gerçekten can sıkıcı ve komik ifadeler.
MK Okuru
MK Okuru 13.10.2020 14:12
Sen bizi aydınlatabilir misin doğru çevirileriyle?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 12.10.2020 19:04
Bu tiksindiğim çinliler çala,çırpa,kopyala yaparak vs oyun yapıp viral oluyor.
MK Okuru
MK Okuru 13.10.2020 12:25
Ama güzel oyun şimdi. Hem üstüne koymamışlar da değil, denedikten sonra bunu diyorsan anlayış gösteririm ama denemediysen bence bir şans ver. Özellikle açık dünya, mmo tarzı oyunları seviyorsan.
MK Okuru
MK Okuru 13.10.2020 09:39
Sen neden her haberde boş yapıyosun?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Genshin Impact iki haftada 100 milyon dolar hasılat yaptı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×