Ghostbusters The Video Game

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
En korkunç hayaletin peşindeyiz!
Bir zamanların popüler kahramanlarıdır Ghostbusters (Hayalet Avcıları). Çizgi dizisiyle olsun, sinema filmiyle olsun oldukça sempatik ve eğlencelidir. Aslında mantık iyi ve kötünün mücadelesi olsa da, bunu vahşileştirmeden, ortalığı kan revan içinde bırakmadan verir Hayalet Avcıları.

Video oyun dünyasında da adına birkaç kez rastladığımız Ghostbusters, uzun zamandır su yüzüne çıkmamıştı ki, Terminal Reality tarafından yeni bir oyununun yapılacağı duyuruldu. Ghostbusters II filminin konusu üzerine geliştirilen yapımda, birbirinden ünlü isimlerin seslerini duyacağız. Öyle ki, Dr. Peter Venkman’ı Bill Murray, Dr. Raymond Stantz’ı Dan Aykroyd, Dr. Egon Spengler’i Harold Ramis ve Winston Zeddemore’u Ernie Hudson’ın sesinden dinleyeceğiz. Sadece bunlar da değil, Ghostbusters II’de rol almış ve oyunda da kullanılacak birçok karakter orijinal sesleriyle yapımda yer alacak. Tabii bu isimler yeniden stüdyonun yolunu tutup seslendirme yapmayacak. 1989 yılında vizyona giren filmdeki sesleri kullanılacak.

Ghostbusters The Video Game
"Oyun içinde filmdeki baş karakterler kendi modellemeleriyle yer alıyor."

Tablodaki hayalet Vigo

Aksiyon ve korku öğelerini komedi unsuruyla birleştirecek olan yapımda, dört hayalet avcısından birini seçerek büyük düşman Vigo’nun karşısına çıkacağız. Vigo kim mi? İkinci filmi izlemiş olanların bileceği, şu tablodaki hayalet (Tablodan çıkınca Godzilla boyutlarında dev bir hayalete dönüşüyor).

Oyunda aksiyona hayalet ihbarı üzerine yola çıkmamız ile başlıyoruz. Şu meşhur kütüphane sahnesini hatırlıyor musunuz? Ya balo salonunu? Bunların hepsi Ghostbusters: The Videogame’de mevcut. Hayalet avcısı silahımızı kullanarak birbirinden tehlikeli hayaletlerin peşinde koştururken, çevreyi büyük ölçüde tahrip edebileceğiz. Hatta o kütüphane sahnesinde, rafları aşağı indirmek, kitapları yok etmek dahi mümkün. Yani oyunda, hasar alabilen bir çevre modellenmiş. Dolayısıyla siz elinizde silah ile sağa sola ateş edip, hayalet yakalamaya çalışırken, bir yandan da etrafın dağılmasına şahit olacaksınız.

Bilindik melodi

Single player haricinde multiplayer’a da destek verecek olan Ghostbusters: The Video Game, Terminal Reality imzalı Infernal Engine ile geliştiriliyor. Terminal Reality, oyunun PC, PS3 ve X360 sürümlerini geliştirirken, Red Fly Studio da PS2 ve Wii versiyonlarıyla ilgileniyor. Nintendo DS sahipleri de Zen Studios’un imzasıyla Hayalet Avcıları’nı kontrol edebilecek. Uzun lafın kısası karşımıza epeyce gecikmiş bir film oyunu var. Sempatik kahramanlarımız hayaletlerin peşine düşecek ve en can alıcı, en korkunç ve en kritik anda o müzik çalmaya başlayacak; şu meşhur Ghostbusters müziği. Umuyoruz ki, kafamda canlandırdığım eğlenceli ve sempatik Hayalet Avcıları kurgusu, başarıyla video oyununa aktarılır. Aksi halde, başarılı bir filmin daha ismi, video oyun dünyasında çarçur olmuş olacak.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2021 08:38
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ghostbusters The Video Game

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×