God of War Ragnarok 2022 yılına ertelendi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 3.06.2021 - 00:59
Sony'nin geçtiğimiz yıl duyurduğu ve God of War Ragnarok olarak bilinen devam oyununun 2022 yılına ertelendiği resmi olarak açıklandı

Yapılan açıklamaya göre God of War Ragnarok 2022 yılına ertelendi. Sony'nin geçtiğimiz yıl Playstation 5 ve oyunlarını tanıttığı sunumda kısa bir teaser ile duyurulan oyunun ilk olarak 2021 yılında çıkacağı belirtilmişti. Tabi bu duyuru ile birlikte oyuna dair hiçbir şeyin gösterilmemesi daha duyuru zamanı oyunun 2021'e yetiştirilemeyeceği dedikodularını çıkarmıştı. Nitekim beklenen oldu ve God of War Ragnarok resmi olarak 2022 yılına ertelendi.

God of War Ragnarok 2022 yılında çıkacak

Yapılan bir diğer önemli açıklama ise oyunun Playstation 5 ile birlikte Playstation 4'e de çıkacağının duyurulması oldu. Daha önce bu konuda da bazı haberler çıkmış fakat resmi bir açıklama ile karşılaşmamıştık. Böylece erteleme haberi ile birlikte bu konunun da netlik kazanmış olduğunu gördük. Açıklama ise Playstation'ın en kıdemli isimlerinden biri olan Herman Hulst tarafından yapıldı. Hulst, Playstation Blog üzerinden God of War Ragnarok ile ilgili şu açıklamalara imza attı;

God of War Ragnarok 2022 yılına ertelendi

"Şu anda geliştirme aşamasında olan çok büyük, anlatım odaklı iki oyunumuz var: Horizon Forbidden West ve bir sonraki God of War. Her ikisi için de performans yakalama (mo-cap) çalışmalarından etkileniyorlar diyebilirim. Horizon için bu tatil sezonunu yakalama yolunda olduğumuzu düşünüyoruz. Ancak bu henüz tam olarak kesin değil ve bunu size mümkün olan en kısa sürede açıklamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ve God of War için proje biraz gecikmeli başladı. Bu nedenle, Santa Monica Studio'nun hepimizin oynamak istediği muhteşem God of War oyununu sunabilmesini sağlamak için bu oyunu gelecek yıla erteleme kararı aldık."

Hulst'ın yaptığı bu açıklama ile birlikte Sony Santa Monica stüdyosunun sosyal medya hesaplarından da oyunun ertelendiğine dair bir mesaj yayınlandı. Oyunu en iyi şekilde sunmak için erteleme kararı alındığı belirtildi.

Bu erteleme haberi dışında God of War ile birlikte Gran Turismo 7'nin de PS4'e geleceği açıklandı. Hulst röportajda "110 milyondan fazla PS4 sahibinden oluşan bir topluluk oluşturup sonra ondan uzaklaşamazsınız." ifadelerinde bulunmuş.

Yeni God of War oyunu için Ragnarok isminin kesinleşmediği daha önce açıklanmıştı. Ragnarök, bildiğiniz gibi İskandinav mitolojisinde kıyamet anlamına gelmekte. Mitolojiye göre her şeyden önce Fimbulvetr denilen uzun sürecek olan kış yaşanacak. İnsanlar acıkacak, öfkelenecek. Kardeşler birbirini öldürecek. Babalar oğullarıyla dövüşecek. Sonrasında büyük depremler yaşanacak. Dağlar sallanacak. Belki de God of War'daki destansı maceralarının ardından Kratos ve oğlu Atreus'un İskandinav mitolojisindeki maceralarına devam edeceğini göreceğiz.

Yorumlar 21
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 20:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.06.2021 13:56
Sadecd ps5e çıksa daha isabetli olurdu. Konsolun gerçek gücünü görmek istiyoruz o da ancak exculusive veya sadece yeni nesile çıkan oyunlarla olur offf sony of bari sen yapma ps5 exculusive olmalıydı yeni god of war
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 19:07
Ps5 aldim memnunum , nedenmi 4k 60 fps gördü gözlerim , artik 30 fps oyun atari gibi geliyo oynayamam artik , inanin ps4 dekiler ps5 geçse onlarda aynisini düşünür , ps4 ümde war ps5 de ama yok abi 60 fps olmassa oyun moyun birak oynamayi ekrana bakasi ggelmiyor insanin o kadar leş 30 fps tad yok ..
MK Okuru
MK Okuru 7.06.2021 01:42
hay 4K nıza da 60 fps nize de, gına geldi, bi bitmediniz
MK Okuru
MK Okuru 4.06.2021 21:30
ama o zamanda 30 fps yi savunuyordun allah bilir 60 fps ye gereksiz diyordun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.06.2021 01:41
Kütük gibi hareket eden ağır bir Kratos istemiyoruz artık..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.06.2021 18:32
Cory Barlog Allah belanı versin ; bir efsaneyi öldürdün sana tonla küfür edebilirim.Bir efsane ,kült olmuş eserde kökten değişim yapılmaz.Benim en sevdiğim Hack' n Slash serisini mahvettin. Bu serinin oyun yönetmeni koltuğuna tekrardan David Jeffe gelmelidir.
MK Okuru
MK Okuru 6.06.2021 11:20
Oo merlin hakaret dolu yprumlarıda onaylamaya başlamış.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.06.2021 22:42
Ertelenmesi beklenen haberdi zaten. Sony Oyunu iki nesilede çıkarması gayet doğal, Ps4 tarafında 110 milyon kullanıcı var ve Sony bunu gözardı edemez. Ne yazıkki yeni nesilin gücünü üretim krizi bitip ps5 satışları istenen adete ulaşana kadar göremeyeceğiz. Ps4 ü olan satmasın. Olmayan ps5 alsın.Ytd
Kalan Karakter : 300 Gönder
God of War Ragnarok 2022 yılına ertelendi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×