Grand Theft Auto V ile Gangnam Style'ın ortak yanı nedir?

Emre Günen
Emre Günen 8.12.2014 - 11:23
Birbirine bu denli uzak iki olgu, aynı problemle buluştu.
YouTube'un en çok izlenen videosu olan Gangnam Style'ın 2 milyarı geçen izlenme sayısının ardından, YouTube yetkilileri 32-bit olan altyapılarını 64-bit'e yükseltmek durumunda kalmıştı. Bunun nedeni, 32-bit veritabanında tutulabilecek maksimum değerin 2.147.483.647 olmasıydı. Eğer sayı bu eşiği geçerse sistem, sayıyı otomatik olarak negatif değere dönüştürüyor.

Grand Theft Auto V ile Gangnam Style'ın ortak yanı nedir?
Aynı durum Grand Theft Auto V için de geçerli. Eğer oyunda bir şekilde 2 milyar dolardan fazla para toplarsanız, 2.147.483.647'nin üst sınır olduğunu bilmelisiniz. Olur da bu sayıyı da geçmeyi başarırsanız, toplam para miktarınız negatife dönüşecektir. Çok zor bir ihtimal de olsa, bu miktarı geçerseniz, tüm paranızı kaybettiğiniz gibi bir o kadar da borçlu hale geleceksiniz. Henüz hiçbir oyuncu bu seviyeye ulaşmadığı için bir sorun yok ama yaklaşan olursa belki bir yama ile düzeltilebilir.

Merak edenler için söylemek gerekirse, YotuTube bu sorunu aşmak için 64-bit altyapısına geçmiş ve yeni üst sınır da 9.223.372.036.854.775.808 olmuştu.
Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2021 23:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
Grand Theft Auto V ile Gangnam Style'ın ortak yanı nedir?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×