GT Academy mezunları Le Mans 24 saat yarışında yer alacak

Merlinin Kazanı 12.06.2015 - 15:49
Bu kez gerçekten piste çıkacaklar!..
GT Academy organizasyonuna katılarak profesyonel yarışçı olan Jann Mardenborough, Lucas Ordonez ve Mark Shulzhitskiy, dünyanın en prestijli motor sporu organizasyonu olan Le Mans 24 Saat Yarışı’nda piste çıkacak.

Sanal dünyadan Nissan için gerçek yarış pilotu arayan GT Academy'nin daha önceki üç şampiyonu, 13 Haziran Cumartesi saat 16.00’da gerçekleştirilecek Le Mans 24 Saat Yarışı'nda hayatlarının en büyük organizasyonuna çıkacak. Yıldız yarışçıların sahne aldığı yarışta, ilk GT Academy şampiyonu İspanyol Lucas Ordonez, 2011 GT Academy şampiyonu İngiliz Jann Mardenborough ve GT Academy Rusya'nın ilk şampiyonu Mark Shulzhitsky de yer alıyor.

GT Academy mezunları Le Mans 24 saat yarışında yer alacak
Nissan’ın yarış kadrosunda bu üç GT Academy mezunuyla birlikte, aralarında Formula 1 ve diğer motor sporlarından gelenlerin de olduğu dokuz pilot bulunuyor. Kadroda yer alan yarış pilotları, üçerli gruplar halinde üç Nissan GT-R LM NISMO'nun direksiyonunun başına geçecek. Nissan GT-R LM NISMO, arkadan motorlu ve arkadan itişli yarış otomobillerinin domine ettiği Le Mans 24 Saat sahnesinde önden çekiş ve önden motor yerleşimiyle yenilikçi ve radikal yarış otomobili olarak dikkat çekiyor.

2011 GT Academy Şampiyonu olan 24 yaşındaki Jan Mardenborough 23 numaralı GT-R LM NISMO'yu daha önce Fomula 1'de yarışmış olan Max Chilton ve otomobil yarışlarının yıldız ismi Olivier Pla ile paylaşacak. 2008 yılında yapılan ilk GT Academy'nin şampiyonu olan 30 yaşındaki Lucas Ordonez ile GT Academy Rusya'nın ilk şampiyonu 25 yaşındaki Mark Shulzhitsky ise 21 numaralı GT-R LM NISMO'da Super GT Şampiyonu Tsugio Matsuda ile birlikte görev yapacaklar.

GT Academy mezunları Le Mans 24 saat yarışında yer alacak
Nissan'ın global motor sporları direktörü Darren Cox, yarışa katılan sürücülerin çoğu için Le Mans 24 Saat’in bir zirve niteliği taşıdığını belirtirken, GT Academy mezunu Jann Mardenborough ise yarış hakkında, ”Nissan ile üç buçuk yıl yarıştıktan sonra Le Mans’ın en üst sınıfında yer alabilmek benim için inanılmaz bir olay” ifadelerini kullandı.

Hızlı virajlarının yarışmanın sonucuna etki ettiği 13,6 km uzunluğundaki Le Mans pistinde yarışçılar, 24 saat süren yarış boyunca 5000 km' den fazla mesafe katediyorlar.

-Basın Bülteni

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2024 16:33
Kalan Karakter: 300 Gönder
GT Academy mezunları Le Mans 24 saat yarışında yer alacak
İlginizi Çekebilir