GTA 5 hayranı, oyunun haritasının muhteşem bir 3D baskısını yaptı

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 10.08.2021 - 10:49
Geçtiğimiz günlerde bir GTA 5 hayranı, yaklaşık 400 saat süren bir projeyle oyunun haritasının muhteşem bir 3D baskısını tasarladı.

Rockstar Games'in efsanevi Grand Theft Auto serisinin en son çıkan oyunu olan Grand Theft Auto V'nin 17 Eylül 2013'teki çıkışından bu yana Grand Theft Auto V oyuncuları, oyunun içerisinde oldukça fazla zaman (Geçirmeye de devam edecekler gibi gözüküyor) geçirdiler. Oyunun hayranlarından bir tanesi olan Dom Riccobene'de oyun içerisinde yüzlerce saat geçirmiş birisi olarak, oyunun kurgusal konumunun haritasını inanılmaz detaylı bir şekilde 3D olarak tasarladı. Projeye yüzlerce saat harcamış olan Dom Riccobene, ortaya çıkan sonucun buna kesinlikle değmiş olduğunu belirtiyor.

GTA 5 hayranı, oyunun haritasının muhteşem bir 3D baskısını yaptı

Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan Grand Theft Auto serisi, çıkışından bu yana aldığı çeşitli ücretsiz içerik güncellemeleriyle oyuncuları kendi içerisinde tutmayı başarıyor. Oyun içerisinde yüzlerce saat geçirmiş milyonlarca kişiden bir tanesi olan Dom Riccobene, projenin yaklaşık olarak 400 saat sürmüş olduğunu ve ortaya çıkan sonuca kesinlikle değdiğini düşünüyor. Ayrıca ''Üzerinde çalıştığım en keyifli ve teknik olarak zorlu proje'' diye belirten Dom, tasarımın yaratılışının bir videosunu Twitter üzerinden paylaştı. Twitter üzerinden binlerce beğeni toplayan Dom, GTA 5 hayranları tarafından olumlu yorum yağmuruna tutuldu.

GTA 5 hayranı, oyunun haritasının muhteşem bir 3D baskısını yaptı

Bir GTA 5 hayranı olan Dom Riccobene'nin ortaya çıkardığı bu başarılı çalışma sonrası, Twitter'daki bazı kullanıcılar üründen bir tane satın alıp alamayacaklarını da sormuş. Rockstar Games'in lisansı olmadan böyle bir şey yapmasının mümkün olmayacağını belirten Dom, riskin çok büyük olduğunu belirtirken, bu projesinin tamamlanmasının ardından Red Dead Redemption II'nin haritasını yapmaya devam edecekmiş. Geçtiğimiz günlerde GTA V satış rakamı 150 milyon adetlere ulaşmış ve güncel satış rakamı açıklanmıştı. Dünyanın en çok satan ikinci oyunu olan Grand Theft Auto V, Mojang ekibi tarafından geliştirilmiş Minecraft'ın hemen arkasında yer alıyor.

Ayrıca oyunun PlayStation 5, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarına çıkacak olan yeni nesil güncellemesinin 11 Kasım 2021 tarihinde gelecek olması oyunun satışlarında önemli bir yol oynayacaktır. Etrafta durmadan, GTA 6'yı 2025'ten önce görmeyeceğimiz söylentileri yayılırken, oyuncuların GTA V ile biraz daha idare etmesi gerekecek gibi gözüküyor. GTA 5 hayranı Dom Riccobene'nin tasarlamış olduğu San Andreas haritasına buradaki linkten ulaşabilir ve yapılış videosunu izleyebilirsiniz.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 00:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
System32
System32 10.08.2021 11:02
çok güzel olmuş ama tabi biraz daha büyük ve renkli halini tercih ederdim ben
System32
System32 10.08.2021 16:22
@14:02 haklısın..bu ve bunun gibileri yüzünden hiç bir şeye iyi niyetle yorum görüş eleştri yapılamıyor anladıkları dilden cevap veriyorum artık bir değil iki değil bu...
MK Okuru
MK Okuru 10.08.2021 15:34
Alıyorsun şuan. :D
MK Okuru
MK Okuru 10.08.2021 14:02
Boş ver salla batman kardeş, çok alınacak bir şey yok ama üslup kötü, haklısın. Sende yanlışa yanlışla abanma derim de iş işte geçmiş :)
System32
System32 10.08.2021 12:09
al işte...görüşümü belirttim suç mu ? niye ben basayım bu haritayı ? görüş eleştiri yapıyorum satışa çıktığında belki alıcam ? ne biliyosun ? hödük hödük yorum yazmayı bile bilmiyorsunuz cahil sürüleri...ne yapılan işi karaladım ne de üzerinde bulunan emeğe çamur attım azıcık geliştirin kendinizi düzeysiz kör cahiller !!!
MK Okuru
MK Okuru 10.08.2021 11:26
Zaman ve emek harca da sen bas o zaman. Birde paran varsa.
Kalan Karakter : 300 Gönder
GTA 5 hayranı, oyunun haritasının muhteşem bir 3D baskısını yaptı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×