GTA modları Take-Two tarafından kaldırılıyor

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 18.07.2021 - 18:21
Take-Two Interactive, Grand Theft Auto: Vice City ve San Andreas gibi eski GTA oyunlarının bazı modlarını kaldırmaya başlamış.

Görünüşe göre Take-Two Interactive, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas oyunlarının bazı modlarını kaldırmaya başlamış. Daha önce de bu tarz olaylar ile anılan Take-Two, Red Dead Redemption 2 Türkçe yama projesini iptal edip, diğer oyunlarının ücretsiz yamalarına da müdahale etmişti. Take-Two Interactive'in şimdiki hedefi ise oyuncular tarafından yapılan GTA modları ve projeleri gibi gözüküyor.

GTA modları Take-Two tarafından kaldırılıyor

Geçtiğimiz günlerde Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City, Grand Theft Auto: San Andreas, Manhunt ve Bully'nin haritalarını birleştiren bir mod olan Grand Theft Auto: Underground modunun geliştiricileri Take-Two Interactive'den bir DMCA bildirimi almış ve söz konusu içeriğin telif hakkı ihlali nedeniyle kaldırılması istenmiş. Her ne kadar oldukça ilgi çekici bir konsepte sahip olsa da GTA: Underground modunu bir daha görme şansımız olacak mı bilmiyoruz.

GTA modları Take-Two tarafından kaldırılıyor

Ayrıca Take-Two kasıtlı olarak GTA: Underground projesini hedeflememiş. Söylentilere göre Grand Theft Auto: Vice City Stories ve Grand Theft Auto: Liberty City Stories'in PC portları da kaldırılmış. Take-Two'nun bu projeleri neden kapattığı hakkında herhangi bir resmi açıklama olmasa da, anlaşılan Take-Two eski GTA oyunlarının modlarına ve projelerine göz dikmiş gibi gözüküyor.

Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 28.07.2021 14:23
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mejnun
Mejnun 19.07.2021 04:21
Garip. Sen dur dur… ve birden “kaldır kaldır kaldır kapat kapat kapat” yap.
Mejnun
Mejnun 19.07.2021 20:00
09:29, Bunu yapabilirler ama istediklerini yapamazlar. Ürünü, oyunları kendileri için yapmıyorlar. Oyuncular için yapıyorlar.
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2021 09:29
Adamların kendi oyunları istediklerini yaparlar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2021 12:54
Resmi Türkçe desteği verme sonrada birileri yapınca köstek ol.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2021 08:34
Bildiğimiz take two şaşırmadım.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.07.2021 20:11
Sevdiğim oyunlara mod yükler ve beğenirsem her ama her zaman modun yedeğini alırım. Abartı ve saçma gelebilir ama bu yöntem Oblivion ve Fallout 4'te çok işime yaradı, tavsiyemdir. Yerinde şu an yeller esen modlar benim arşivimde ve istediğim zaman yükleyip eskisi gibi modlu oyunumu oynayabiliyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.07.2021 19:44
Sebebi belli eski oyunlarin daha iyi gorunmesini istemiyor yeni oyun cikaracagi zaman milletin saldirmasi bekleniyor yoksa kendi remake yapardi bunlari istese
Kalan Karakter : 300 Gönder
GTA modları Take-Two tarafından kaldırılıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×