GTA: San Andreas

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
GTA'nın yapımcılarından bir başka dev!

Gene geldiler

Kimileri sadece bir oyun yapıp satışa sunmakla yetinmez. Daha da ileri gidip oyun dünyasında yeni bir tür yaratmaya çalışırlar. Bu çabanın sonucunu alan kişilerin sayısı sınırlıdır. Bunlardan biri de GTA’nın yapımcılarıdır. Şimdi bu adamlar GTA3 ile action/adventure tarzına getirdikleri yeni anlayışı San Andreas ile daha da pekiştirecekler gibi gözüküyor. 

Zaten hiç gitmemişlerdiki

Yeni oyunumuz adından da belli olduğu gibi San Andreas denilen bir şehirde geçecek. Bu şehri kısaca betimelememiz gerekirse San Francisco ve California karışımı bir yer diyebiliriz. Zaten yapımcılar şehri buralara benzetmek için adı geçen şehirlerin belli başlı yerlerini oyuna aynen koymuş. Örnek vermek gerekirse Golden Gate köprüsünü aynen oyuna aktarmışlar. Hatırlarsanız GTA 3, 90’lı yıllarda geçiyorken Vice City ise 80’lerde oynanıyordu. Bu oyun ise bir adım geri giderek zaman olarak kendine 70’leri seçiyor. 

Nedense her oyunda bir 10 yıl geri gittikleri için bunun sonunda belki de 30’larda geçen Mafia benzeri bir GTA oynarız. Hiç belli olmaz!!! Ayrıca çevredeki dükkanların da o zamanlara benzeyeceği söyleniyor. Oyunda diğer serilerde de kullandığınız bütün araçlar olacağı gibi bunlara ek olarak yeni bir araç eklenmeyecek gibi gözüküyor. Elbette bu bilginin son ana kadar değişme ihtimali var. Oyunda kullanılacak motorun GTA3 ile aynı motor olacağı söyleniyor, tabi hataları düzeltilmiş şekilde. 

Oyun hakkında çıkan belki de en önemli ve merak edilen söylentilerden biri de beraberinde bir multiplayer modu ile gelecek olması. Böyle bir özellik kulağa gerçekten oldukça hoş geliyor. Yapımcı firma bu haberi duyurduktan sonra oyunun haritasının da multiplayer modu düşünülerek hazırlanacağı söyleniyor. Yani haritada büyük ana yollar olacak ve caddeler geniş olacak. Bizler de rahatlıkla ve özgürce birbirinizle yarışabileceğiz. Tabi bu ana yollar veya geniş caddeler şehrin belli bölgelerinde olacaklar. Diğer taraflarında ise gene o zamanın arka sokakları ve oralarda geçen çatışmaların oldukça iyi işleneceği söyleniyor. Oyunun haritasının boyutları hakkında ise bütün GTA haritalarından daha büyük olacağına dair bir ipucumuz var. Tabi serinin diğer oyunlarında olduğu gibi oyunun normal senaryosunu bitirdiğinizde hala şehirde yapacak bir sürü işiniz olacak. Ayrıca diğer oyunlarını çok uzun süre oynamamızı sağlayan modlar skinler’i bulabileceğiniz sırf San Andreas için yapılmış siteler daha oyun ortada yokken açıldı bile. Oyun çıktığında büyük fırtınalar koparacağı şimdiden belli. 

Zaten gitmelerini isteyen de olmadı

Firma oyunun ilk görüntülerini Temmuz ayında yayınlayacağını söyledi. Bunun anlamı; Mayıs’ta yapılacak E3 fuarında San Andreas hakkında hiçbir materyal bulamayacağız. Ama oyunun zaten Ekim ayında çıkacağını düşünürsek, o kadar üzülmeye gerek yok. Fazla bir şey kalmadığı için şu anda yapmamız gereken tek şey beklemek.

Yorumlar 69
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 21:53
Kalan Karakter : 300 Gönder
GTA: San Andreas

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×