Hackerlar'dan Sony'e cevap

Metin Çatalkafa
Metin Çatalkafa 15.11.2010 - 15:26
Hackers 2 : Sony 1

Sony'nin eski kırılamaz kalesi Playstation 3 bir kaç ay önce hackerlar tarafından kırılmıştı. Playstation 3'e bir USB aygıt takılarak iphonelardakine benzeyen bir Jailbreak işlemi yapılıp, cihaz kopya oyunları çalıştırmaya hazır hale geliyordu.Nitekim Sony, bir çeşit firmware güncellemesi yapıp 3.5 ve yukarı firmwarelerde Jailbireak işlemini durdurmuştu.

Ancak bugün PS Jailbreaki geliştiren hackerlar Sony'nin son aldığı önlemi de kırdırlar. Playstation 3 lerde artık firmware 3.5 ve yukarısı sistemlere PS Downgrade yöntemi ile jailbreak yapılabiliyor.PS3 Sistem sürümü 3.5 veya yukarı ise jailbreak işlemi makinenin iç yazılım sürümünü 3.42 veya daha alt sürüme indirebiliyor.Bu şekilde Sony'nin firmware tarafında aldığı önlem başarısız oluyor.

Yorumlar 39
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2022 12:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
Hackerlar'dan Sony'e cevap

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×