Hackerların yeni hedefi Samsung

Murathan Özlü 6.03.2022 - 16:57
Hackerların yeni hedefi Samsung oldu. Nvidia'ya düzenlediği saldırı ile gündeme gelen Lapsus$ , bu sefer de Samsung sunucularına sızdı.

Hackerların yeni hedefi Samsung sunucuları oldu. Geçtiğimiz hafta Nvidia çalışanlarının şifrelerini ifşa eden hacker grubu Lapsus$ hacker grubunun bu sefer kore asıllı dev teknoloji şirketi Samsung'un  veri havuzunda, 190 GB değerinde gizli bilgiyi hacker topluluğuna dağıttığı iddia ediliyor. İddiayı ortaya atan Bleeping Computer'a göre sızdırılan bilgiler arasında tescilli uygulamaların kaynak kodları ve çeşitli Samsung projelerine dair veri havuzlarından çalınan bilgiler var

Hackerların yeni hedefi Samsung oldu

Lapsus$ grubunun Samsung'u tam olarak ne zaman hacklemeyi başardığı ve taleplerinin ne olduğu bilinmiyor. Hacker grubu, Nvidia'ya sunduğu taleplerin aksine - RTX ekran kartlarının kripto para madenciliği limitinin kaldırılması ve kartların açık kaynak kodlarının paylaşılması- şu aşamada açık bir talep yayınlamadılar.

Hackerların yeni hedefi

Samsung yetkililerinin konuya dair detay vermekten kaçındıkları ve sorunun incelendiğini söylemekten başka bilgi vermedikleri ifade ediliyor. Nvidia ve Samsung'a yapılan bu iki dev hack saldırısı, kullanıcılar olarak kişisel güvenliğimizi sağlamlaştırmamız için de işaret olabilir.

Çünkü Nvidia hackinin ardından, geçerlilik süresi biten ancak hala Windows tarafından kabul edilen bazı kod imza sertifikalarının açığa çıktığı ve bunların Malware'lara açık kapı bırakabileceği ifade ediliyor. Aynı şekilde Samsung'a yapılan saldırının da,  Samsung telefonlarda ki önemli uygulamaları hedef haline getirebilecekleri belirtiliyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 28.05.2024 11:22
Kalan Karakter: 300 Gönder
Hackerların yeni hedefi Samsung
İlginizi Çekebilir