Halo 4, "bu yılın en iyi çıkışını" yaptı!

Halo 4, "bu yılın en iyi çıkışını" yaptı!

Batuhan Kavruk
Batuhan Kavruk 13.11.2012 - 10:43
Söz konusu GameStop ve Master Chief...
Halo 4'ün çıkış haberi ilk kez açıklandığı, dünya üzerinde oluşan Halo 4 dalgalanmasını hepimiz, aynı anda hissetmiştik. Bu oyunun da diğer bir kaç özel oyun gibi oyun sektörüne damgasını vuracağından yorumcular dahil firmalar bile emindi. Oyun çıktı. Peki ya durum nedir?

Halo 4, bu senenin en iyi çıkışını yapan oyun olmuş durumda. GameStop'un başkanı Tony Bartel, Microsoft'un düzenlediği bir basın toplantısında: "Halo 4 için müşterilerin talepleri ve heyecanları, kesinlikle tahmin ettiğimizden daha büyük oldu. GameStop tarihinde, Halo 4'ün ilk gün satışları Halo serisi arasında en büyük sayıya ulaştı ve bu yıl piyasaya çıkışını en hızlı yapan oyun oldu." yorumunu yaptı.

Halo 4, "bu yılın en iyi çıkışını" yaptı!
 
Microsoft'un yaptığı analizlere göre, oyun ilk 24 saat içerisinde tam 220 milyon dolarlık satış yapmış oldu. İlk 5 gün içerisinde ise oyunu tam 4 milyon oyuncunun oynadığını ve oynanış süresinin 31.4 milyonu aştığı belirtildi.

Firmaların tek korktuğu durum; bu satış rakamlar Call of Duty: Black Ops 2 çıkmadan önce gerçekleşti. Şimdi ise Halo 4'ün bu satış rakamları konusundaki en büyük rakibi Black Ops 2 olarak gözüküyor. Bakalım Black Ops 2 neler yapacak.

Detayları takip edeceğiz.
Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 10:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×