Halo Infinite geliştiricilerinden yeni açıklama geldi

Halo Infinite geliştiricilerinden yeni açıklama geldi

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 30.07.2020 - 13:01
Hayranlardan gelen tepkilerin ardından Halo Infinite geliştiricileri süreç ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sağır kulaklara konuşmadığımızı belirttiler.

Bildiğiniz gibi Microsoft, Xbox Games Showcase etkinliğinde Halo Infinite oyununa da yer vermişti. Bekleyenleri hayal kırıklığına uğratan yeni oyun ile ilgili hayranlar şikayetlerini dile getirince geliştiriciler açıklama yapmak durumunda kaldı.

Halo Infinite geliştiricileri oyun ile ilgili açıklamalarda bulundu

Halo Infinite anlatı deneyimi direktörü olan Dan Chosich, Halo Infinite'a olan hayran tepkisi hakkında yorum yaptı. Twitter'da "bir şey için yükseldikten sonra hayal kırıklığına uğramanın nasıl bir şey olduğunu" anladığını söyledi. Hayranların endişelerinin "sağır kulaklara düşmediğini" bilmesini istiyor.

Halo Infinite geliştiricilerinden yeni açıklama geldi

Chosich: "Ayakkabılarının içindeyim -kültürel bir kalıptır, Türkçe karşılığı 'neler hissettiğinizi biliyorum' şekilde yorumlanabilir-. Beklentileri inşa etmenin + hayal kırıklığına uğratmanın nasıl bir şey olduğunu biliyorum. Söylediklerinizin bir anlamı olduğunu ve duyulduğunu bilmenizi istiyorum. Sağır kulaklara düşmüyorsunuz. Her zaman Bungie'nin öncülük ettiği mirası yaşatmak isterim. Şahsen bunu onurlandırmayı da çok önemsiyorum."

Açıklamanın arkasında yatan gerçek ise insanların oyun hakkındaki görüşleriydi. Xbox Series X için çıkacak olan Halo Infinite sunumda gösterildiğinde resmen alay konusu olmuştu. Oyuncuların ekrana bakarken "bu ne şimdi Halo 2 remastered mı?" demesini sağlayacak kadar zayıf bir oyun görmüştük. Xbox Series X'in gücünü kullanmasına rağmen "yeni nesil oyunun" görselleri düz ve o kadar da etkileyici değildi. Bunu bugün mevcut konsollara çıkan herhangi bir birinci şahıs nişancı oyunuyla mukayese ederek rahatlıkla anlayabiliyoruz. Hal böyle olunca hayranlardan alınan yoğun tepkiler üzerinde geliştiriciler de böyle bir açıklama yapmak zorunda kaldılar.

Yalnızca oyuncular değil, bazı markalar bile Halo Infinite gösterimi için Microsoft'a eleştirel yorumlarda bulunuyor. Bunların başında Domino's Pizza UK'in Twitter üzerinde paylaştığı bir gönderi geliyor.

Halo Infinite geliştiricilerinden yeni açıklama geldi

Halo Infinite için geliştirici stüdyo 343, piyasaya sürüldükten sonra Ray Tracing (Işın izleme) teknolojisinin bir güncellemeyle geleceğini belirtti. Hal böyle olunca oyunun ancak çıktıktan sonra daha iyi görüneceği konusunda bir mesaj vermiş olabilirler.

Halo serisinin son oyunu, yılın sonlarında Xbox Series X için bir çıkış başlığı olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oyun ayrıca mevcut jenerasyondan Xbox One konsoluna ve PC'ye de çıkacak. Sunumda gösterilen oynanış videosu için buraya tıklayarak ilgili haberimizi okuyabilirsiniz.

Yorumlar 14
MK Okuru
MK Okuru 16.01.2021 18:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.08.2020 17:33
Çok iyi yapmışlar şaşırdım hayret. Böyle firmaların olduğunu bilmek güzel.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 16:42
Zamane grafik manyağı ergenleri ne zamandır Halo hayranı oldu?? Bildiğin grafik takıntılı ergen tayfa tepki göstermiş işte. Twitterda gördüm %90 ı 18-25 yaş aralığında kişiler tepki gösteren tayfa. Gerçekten Halo hayranı olsa sırf grafiği için hayran olduğu bir yapıma tepki göstermez çünkü
MK Okuru
MK Okuru 1.08.2020 15:27
19.55 he ya sen kendini 41 yaşındayım diyerek yalandan yazınca bişey yok ama ben bişey dedim mi ergen oldum. Senin daha ilk kelimenden belli 41 olmadığın. Allasen gibi velet dili kullanıyosun. :)) grafik takıntım yok diyosun ama grafik eleştiriyosun. Takıntın yoksa neden eleştiriyosun yalancı?
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 19:53
07:19 açıkçası tartışmaya niyetim yok ben fikrimi söyledim, eğer karşı bir düşüncen varsa nedenini açıkla olsun bitsin. Aslında şu attığın mesajla bile yaşça olmasada düşünce olarak kendinin ergen olduğunu kanıtlıyorsun.
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 07:19
21.45 yav he kesin 41 yaşındasındır eminim ;) Sırf savunmak için yalan bari söylemeyin ya ayıptır.
taylanz
taylanz 31.07.2020 04:34
Oyun çok sönük görünüyor.
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2020 21:45
Kusura bakma arkadaşım ama sen ne saçmalıyorsun allasen? Ben 41 yaşında her nesili oynamış ve grafik takıntısı olmayan biriyim ama böyle büyük bir markanın da hakkı bu olamaz. Bunun adı düpedüz emek vermeden markadan para kazanmaktır ve oyuncuya yapılan büyük bir terbiyesizliktir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 09:12
oyun pc de çalıştırıldı series x de değil
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 18:05
Halo infinite için diyor, demoyu söylüyor ne bu sinir.
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 12:11
Halo oyunlarının hepsi ilk olarak One S ve oneX 'e çıktı sallamasyon yapma
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 11:00
Halo kötü değil yeni nesil konsollar kötü,,, donanımlar şişirmece,,,donanım güçlüyse oyun motorlarıda konsoldan o kadar yararlanabilir,,,ama görüyoruzki şuana kadarki ps5 ve Series X teki gösterilen tüm oyunlar her iki konsolunda donanımları yetersiz oldukları için gerçekçiliği veremiyorlar,,,,
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 31.07.2020 00:27
Uzay ninjasımı halo?
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×