Harry Potter: Puzzles & Spells Android ve iOS için yayınlandı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 23.09.2020 - 14:30
Harry Potter dünyasını Candy Crash türü ile birleştiren Harry Potter: Puzzles & Spells mobil platformlar için çıktı.

Zynga yaptığı açıklamayla yeni oyunu Harry Potter: Puzzles & Spells’in bugün itibariyle dünyanın her yanındaki oyuncuların erişimine açıldığını duyurdu. Warner Bros. lisansı altında Portkey Games tarafından geliştirilen 3’lü eşleştirme türündeki oyun bugünden itibaren Android, iOS, Amazon Kindle ve Facebook platformlarında ücretsiz olarak oynanabiliyor.

Yeni Harry Potter oyunu mobil platformlar için çıktı

Zynga’nın Oyunlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yaron Leyvand oyun hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle ifade etti, “Harry Potter ilk kez sinemada gösterime girdiğinde herkes aynı kitabı okuyor, aynı filmden bahsediyor ve ortak bir deneyimi paylaşıyordu. Harry Potter: Puzzles and Spells oyunu da bu evrenin hayranlarına hem seriden akılda kalan özel anlarla hem de Büyücülük Dünyası’dan (Wizarding World) sunduğu kesitlerle eğlenceli bir deneyim yaşatacak. Oyun şu ana kadar deneme amaçlı olarak erişime açıldığı ülkelerde olağanüstü bir geri dönüş aldı ve şimdi oyunumuzu dünyanın her yanındaki Harry Potter hayranlarıyla buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.”

Zynga’nın Yayıncılıktan Sorumlu Genel Müdürü Bernard Kim ise yeni oyunun çıkışını şöyle değerlendirdi, “Mobil oyunlar günümüzde, tarihleri boyunca hiç olmadığı kadar popüler ve önemli hale geldi. İnsanlar eğlenmek, rahatlamak ve başka insanlarla sosyalleşmek için oyun oynamayı tercih ediyorlar. Harry Potter: Puzzles & Spells oyuncuları da isterlerse Harry Potter evreninin büyüsü, bulmacaları ve harikaları arasında doyasıya eğlenebilecek ve oluşturdukları Kulüpler aracılığıyla diğer Harry Potter hayranlarıyla tanışabilecekler.”

Harry Potter: Puzzles & Spells’de oyuncular kendilerini büyüler, espriler, renkler ve Harry Potter evreninden tanıdığımız karakterlerle dolu 3’lü eşleştirme maçlarında bulacak. Orijinal Harry Potter filmlerinin müziklerini ve seslendirmelerini içeren oyunda, Harry’nin Büyücülük Dünyası’nda (Wizarding World) geçen yolculuğunu mobil ortamda ve özgün bir şekilde yaşama şansına sahip olacaklar. Oyuncular ilerledikçe kazanacakları büyüler ve özel güçler aracılığıyla içinde zıplayan Çikolata Kurbağaları, uçuşan Kanatlı Anahtarlar, savaşan büyülü satranç taşları ve beklenmedik engeller ve objelerle dolu 3’lü eşleştirme bulmacalarını çözecekler. Rengarenk bulmacaları çözerken oyuncular, Harry’nin Hogwarts Ekspres’teki yolculuğu, Hagrid’in efsunlu yaratıkları ve Hermione’nin Wingardium Leviosa büyüsünü yapması gibi birçok unutulmaz sahneye de tanık olabilirler.

Harry Potter: Puzzles & Spells Android ve iOS için yayınlandı

Sihirli güçlerini yavaş yavaş ilerleten oyuncular, büyüler, güçlendirmeler ve deneyim puanları kazanarak oyun içi karakterlerini ve yeteneklerini geliştirecekler. Aynı zamanda Harry Potter serilerinde geçen olaylara dayalı Günlük Görevleri tamamlayarak birbirinden güçlü ödüller elde edebilecekler. Hogwarts’ın arkadaşlık ve dayanışmaya dayalı rekabet ortamında oyuncular diğer oyuncularla birlikte kulüplere katılabilecek ya da kendi kulüplerini kurabilecek. Böylece sosyalleşebilecek, çeşitli bulmacalar konusunda beraber strateji geliştirebilecek, hayat hakkı paylaşabilecek ve Kulüplere Özel Etkinliklerde yarışabilecekler. Ayrıca, önümüzdeki yedi gün içinde oyunu indiren herkes oyun içi altın, ekstra hayat hakkı ve oyun içi karakterlerine takabilecekleri Quidditch Gözlüklerini içeren Hoşgeldiniz Paketi’ne (Welcome Bundle) sahip olacak.

Harry Potter: Puzzles & Spells tüm dünyada iOS ve Android cihazlarda çalıştığı gibi Amazon Kindle ve Facebook üzerinden de oynanabilir durumda.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2021 11:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2020 04:12
candy crush i donunda sallar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.09.2020 18:04
sizede oluyormu bilmiyorum ama nezman harrpy potterla alakadar bi haber yada bir başlık görsem bi kenarda direk gidip seriyi izliyorum hafta sonları :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
Harry Potter: Puzzles & Spells Android ve iOS için yayınlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×