1/2

Haze

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Geleceğin bilinmeyen zamanlarına Nectar'i bir yolculuk.
Yapımcılar pek çok kez gelecekte geçen FPS'ler üretmeyi tercih ederler. Yakın gelecekte olanların yanında, daha uç tarihlere gittiğimiz de olur. Bunun bize önemli getirileri bulunmaktadır. Genelde bilim kurgu öğelerini, gelecek potası içerisinde erittiğimiz zaman, ortaya çok teknolojik sonuçlar çıkabileceği hayal edilir. Diğer bir deyişle; geleceğin silahlarını, alet-edevatlarını ve mekanlarını oyunlar içerisinde görme şansına sahip oluruz. Sadece, oyun dünyasında değil, filmlerde de buna rastlarız. Haze de bize bu konudaki marifetlerini sergilemek üzere geliştirilen bir FPS. Günümüzden oldukça uzaklara, 2048 yılına gidiyor ve kendimizi belanın tam ortasında buluyoruz.

Son model savaşlar

Free Radical Design tarafından geliştirilen yapım, 3 gün içerisinde yaşanan olayları kesintisin bir şekilde konu edecek. Yani, hiç ara ekran ya da yüklemelerle oyunumuz bölünmeyecek ve bundan dolayı da aksiyon bir an olsun düşmeyecek. Güney Amerika'da kurulan bir isyancı grup olan "The Promised Land" e karşı koymaya çalışan bir çavuş rolünde olacağız. Tabii bu yolda yalnız değiliz, arkamızda bizlere yardım etmek için kolları sıvamış olan Mantel Global Industries bulunuyor. Bununla birlikte, bu kurumun geliştirdiği tüm son teknoloji silahlar, alet-edevat ve araçlardan faydalanabilme şansına sahip oluyoruz.

Birbirinden farklı mekanlarda geçecek olan Haze'de, grafiksel olarak özellikle karanlık mekanların gerçekçi biçimde aydınlatılması konusu üzerinde duruluyor. Bunu dışında, bizleri, içeriği gibi teknolojiden sonuna kadar faydalanan grafiklerin beklediğini söyleyebiliriz. Kendimizi bir ormanda, rafineride ya da madende bulabileceğiz. Çevresel detaylar da buna göre şekillenecekler. Mekanlarda, üzerimizde en fazla iki silah ve iki el bombası taşıyabileceğiz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×