Hearthstone genişleme paketi Scholomance Academy duyuruldu

Hearthstone genişleme paketi Scholomance Academy duyuruldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 15.07.2020 - 10:51
Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen dijital kart oyunu Hearthstone'un yeni genişleme paketi Scholomance Akademisi, Ağustos'ta çıkacak.

Hearthstone'un en son genişleme paketi olan Scholomance Akademisi (Scholomance Academy) duyuruldu ve bu yeni genişleme paketinin Ağustos ayında çıkacağı açıklandı. 135 yeni kartı oyuna ekleyecek olan bu genişleme paketinin detayları ve yapılan açıklama şu şekilde;

Hearthstone genişleme paketi Scholomance Academy duyuruldu

Scholomance Akademisi'inde pek çok farklı sihir disiplinini öğrenerek Hearthstone'daki başarınızı sürdürebileceksiniz. Bu mistik ders programını en iyi temsil eden şeyse iki sınıf tarafından kullanılabilen Çift Sınıflı kartlar (çift anadal yapmak diye buna derler). Bu kartlar, her iki sınıfın da kullandığı mekanik ve stratejiler göz önünde bulundurularak tasarlandı. Örneğin hem avcı hem de druid öğrenciler hayvanlar konusunda bilgili olduğundan, bu vahşi gücü kullanmanın yeni yollarını öğrenecekler. Scholomance Akademisi'nde 40 Çift Sınıflı kart bulunuyor. Bunlardan 10 tanesiyser her bir farklı sınıf çifti için bir tane olmak üzere Efsanevi profesör minyonlarından oluşuyor.

En yüksek notları almak isteyen Scholomance Akademisi öğrencilerinin yeni etki (keyword) Büyü Patlaması'nda (Spellburst) da uzmanlaşması gerekecek. Minyon ve silahlarda rastlanan bu etki, oyuncunun kullandığı bir sonraki büyüye tek seferlik güçlü ilaveler yapıyor. Ayrıca oyuncuların kart keşfetmesine (üç kart arasından seçim yaparak bunu elinize eklemek) olanak tanıyan Araştırmalar (Studies), aynı türdeki bir sonraki kartın mana bedelini de düşürüyor.

“Hearthstone'a yeni özellikler ve mekanikler getirmeyi çok seviyoruz ve Scholomance Akademisi bugüne kadarki en yenilikçi genişleme paketlerimizden biri,” diyen Blizzard Entertainment Başkanı J. Allen Brack, sözlerine şöyle devam etti: “Bu Hearthstone'un zirvesi. Oyuncuların yeni Çift Sınıflı kartlar ve eklediğimiz diğer tüm araçlarla neler yapacağını görmeyi sabırsızla bekliyoruz.”

Hearthstone genişleme paketi Scholomance Academy duyuruldu

Akademik yıla hazırlanmak isteyen öğrenciler, 85 Scholomance Akademisi Kart Paketi (içlerinden beşi yalnızca Altın Scholomance Akademisi kartları içeren Altın paket), bir rastgele Scholomance Akademisi Altın Efsanevi Kartı, Kel'Thuzad Büyücü Kahramanı, Kel'Thuzad Kart Sırtı, Hearthstone Savaş Meydanları için bazı avantajlar sağlayan Han Kartı ve oyunun Arena modunda kullanılabilecek 4 Arena Bileti içeren Scholomance Akademisi Mega Fırsatı'ndan faydalanabilecek. Ayrıca 55 Scholomance Akademisi Kart Paketi, bir rastgele Scholomance Akademisi Altın Efsane Kartı ve Kel'Thuzad Kart Sırtı'nı içeren Scholomance Akademisi Fırsatı'na da bir göz atın deriz.

14 Temmuz tarihinden itibaren oyuna giriş yapan oyuncular, epik tarafsız minyon kartı Nakil Öğrenci'nin iki kopyasına ücretsiz sahip olabilecek.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 6.08.2020 16:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2020 04:35
keriz silkeleme oyunu, sürekli paket çıkıyor... 2-3 milyar verseniz yine oyunun tamamına sahip olamazsınız...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.07.2020 20:04
Valla o kadar expansion falan çıkarıyorlar fakat artık hiç oynayasım gelmiyor. Bayık bir oyun baya. Aynısı heroes of the storm için de geçerli, bir ton hero var, grafikler güzel falan ama gameplay hiç sarmıyor. Blizzard bence çok yavan kaldı son dönem.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir