Hearthstone'un yeni yılı olan Year of the Raven ile tanışın

Hearthstone'un yeni yılı olan Year of the Raven ile tanışın

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 27.02.2018 - 16:58
Year of the Raven ile Hearthstone'a ne gibi yenilikler geliyor?

Hearthstone'nun en başarılı yıllarından birisi olan Year of the Mammoth geride kaldı. Journey to Un'Goro, Knights of the Frozen Throne ve Kobolds & Catacombs isimli üç farklı ek paketi barındıran Year of the Mammoth, yerini artık Year of the Raven'a bırakıyor. Dün akşam gerçekleşen ve Merlin'in Kazanı ekibinin de katıldığı Blizzard'ın online konferansında geliştiriciler ile Hearthstone'un yeni yılı olan Year of the Raven hakkında konuştuk.

Hearthstone'un yeni yılı, Year of the Raven

Öncelikle Year of the Raven'da neler olacağından ve oyunda ne gibi değişiklikler yapılacağından söz edelim.

Wild'a giden ek paketler

Year of the Raven ile birlikte Whispers of the Old Gods, One Night in Karazhan ve Mean Streets of Gadgetzan ek paketleri Wild'a geçiş yapacak. Bu sayede oyunun Standart metasında büyük değişiklikler yaşanacak.

Hall of Fame'e giden kartlar

Mage'lerin sevilen kartı Ice Block, Hall of Fame'in yolunu tutarken, Coldlight Oracle ve Molten Giant'da kendisine eşlik edecek. Ice Block'un Hall of Fame'e gidiş sebebi, Mage sınıfının bu kartı uzun bir süredir kullanması ve Hearthstone ekibi Mage oyuncularının daha farklı Deckler oluşturmasının sırasının geldiğini düşünmesi. Molten Giant'ın gitmesinin sebebi ise kartın nerflenmesinden sonra Warlock gibi destelerde artık kullanılmaması. Bu yüzden de kart eski haline geri getirilerek Hall of Fame'e gönderilecek. Coldlight Oracle'ın gönderilmesinin sebebi, bazı sınıfların bu karttan fazlası ile yararlanabilmesi ve ekibin Standart'ta daha basit bir oynanış sunmak istemesi.

Hearthstone'un yeni yılı olan Year of the Raven ile tanışın

Yeni Druid Hero Skin, Lunara

Year of the Raven ile birlikte Druid hero skini Lunara oyunculara sunuluyor. Yeni yılın başlangıcı ile birlikte herhangi bir sınıfla 10 galibiyet alan oyuncular Lunara'ya sahip olabilecek.

Hearthstone'un yeni yılı olan Year of the Raven ile tanışın

Yeni ek paketler

Year of the Raven'da oyuna üç yeni ek paket eklenecek. İsimleri henüz belirtilmemiş olsa da şimdiye kadar görülmemiş farklı konseptlere sahip olacak. İlk ek paket yakın zamanda duyurulacak.

Hearthstone'un yeni yılı olan Year of the Raven ile tanışın

Quest sisteminde değişiklik

Oyuna yapılacak olan en büyük değişiklerden biri Quest sistemi olacak. Oyuncuların daha iyi ödüller almasını sağlamak için geliştirilen yeni quest sisteminde oyuncular minimum 50 gold kazanacak. Bu sayede her iki görevde bir paket satın alabilecek. Ayrıca, görevlerin oyunculardan istedikleri yarı yarıya düşürülecek. Örneğin: "Herhangi bir sınıf ile iki maç kazanın" görevleri bir maç kazanmaya düşürülecek.

Turnuva modu

Year of the Raven ile oyunun en büyük eklentisi yeni oyun modu olan Tournement Mode olacak. Oyunculara profesyonel bir turnuva hissi yaratmak için geliştirilen bu mod, yakın zamanda beta sürecine başlayacak. Bu Turnuva modu Fireside Gathering yapılan mekanlarda ödüllü olarak yapılabilecek olan bu turnuvalar herhangi bir bir oyuncu tarafından da yapılabilir. Last Man Standing gibi modlara sahip olacak olan Turnuva, oyuncuların geri dönüşleri üzerine daha da geliştirilecek.

Hearthstone'un yeni yılı olan Year of the Raven ile tanışın

Yapılan bir diğer duyuru ise Hearthstone'un eSpor dalındaki faaliyetlerini arttıracak olması. Geçtiğimiz ay yapılan World Championship'ten sonra daha fazla ülkeye ulaşmak isteyen Blizzard, bu konuda yaptığı çalışmalarını büyütüp, çok daha fazla ülkeye ulaşmak istiyor. Kim bilir? Belki bu ülkeler arasına Türkiye de girer.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 15:31
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.03.2018 14:44
Mk gerçekten sevdiğim bir site ama bu haberi 27 şubattan beri hearthsone sitesinde veya yabancı forumlarda okuyorum geç kalmasını geçtim yeni birşey de yazıyor :/ yine de elinize sağlık belki mk Türkiye de bu hearthsone community e ön ayak olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Grandmasterman
Grandmasterman 1.03.2018 10:19
HS in 2k18 OMEGALUL
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2018 22:55
Çok sevdiğim ama bazen "ya kesin hile var" dediğim oyun. Kaç defa kesin kazanacağım gözüyle baktığım oyunlarda ters köşeye yattım. Ama işten eve giderken en büyük eğlencem :)
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2018 06:48
+1 Best metrobüs app
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2018 21:42
bay bay mill rogue ve exodia mage.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2018 21:17
Türkiye'nin gururu MK'dan 10/10 içerik.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×