High Speed Internet Modem Cable

- 3.06.2010 - 12:31
Bu sefer değişiklik yapalım ve alışagelmiş donanımlar yerine size çok değişik bir ürün tanıtalım dedik.

Bu sefer değişiklik yapalım ve alışagelmiş donanımlar yerine size çok değişik bir ürün tanıtalım dedik. Peki nedir bu? Belkin firmasının ürettiği bir telefon kablosu :) Hayır! Durun! Lütfen pencereyi kapamayın çünkü bu bildiğimiz bir kablo değil. Elektirikçiden metreyle aldığımız kablolardan çok daha kaliteli ve fonksiyonel ...

İnternete girerken yaşadığınız sorunların bir kısmı telefon kablosundan kaynaklanır. Bir kablo internete girecek şekilde tasarlanmamışsa modemin yolladığı ve aldığı verileri taşıyamaz ve bağlantı kopar. Hatta daha da adi kablolar ile bırakın kötü bağlantıyı, internete çevir sesi alamadığınızdan hiç giremezsiniz. Belkin'in bu kablosu bu tür sorunlara köklü bir çözüm getiriyor.

Peki bir kablo ne kadar fonksiyonel olabilir ki? Öncelikle bu kablo "Signal Exact Twist" denilen yapısı sayesinde 100Mbit/sn ye kadar veri taşıyabiliyor ve bağlantı kesilmeleri minimuma iniyor, veri kaybı oldukça azalıyor. Ayrıca kablonun soket uçları 24k altın kaplamalı olduğundan bakır kabloya göre çok daha iletken. Böylece veri kaybı en aza iniyor. Bu RJ11 soketlerin arkasındaki sert plastikten yapılan eklenti kablounun en zor şartlara bile dayanmasını sağlıyor. Gelelim kablonun dışına. Kalın yapısı kablonun kırılmasını engelliyor. Normalde telefon hattı ve bilgisayar arasında bir kapı varsa kablonun zamanla aynı yerden burkulmaktan bakır telleri kırılır ve bağlantı performansı iyice düşer. Bu kablo ile böyle bir sorununuz olmuyor. Ayrıca bu kalın kaplamanın içinde bulunan aliminyum sargı sayesinde diğer elektronik aletlerden çıkan radyo frekanslarından etkilenmiyor ve eletromanyetik interferanslara bir son veriyor (EMI/RFI). Anlayacağınız Belkin Hi-Speed Modem cable da sıradan kablodan çok daha fazlası var.

Bu kabloyu üretici firmanın verdiği bilgiye dayanarak incelemiyorum. Çünkü bu kablodan bende bir tane var. Kablonet'e geçmeden önce kullanıyordum ve performansından çok memnundum. İnternet üzerinden oynadığım oyunlardan iyi ping alıyor, Dial-up ın yapabileceği maksimum hızda download yapıyordum. Ayrıca bağlantı kopmalarım neredeyse hiç yok denecek kadar azalmıştı. Kablonun 15 ve 25 feet uzunluğunda olacak şekilde iki çeşidi var. Kablo ile birlikte Pagoo (internette iken sizi arayanları kaydeden bir program) için 60 günlük deneme sürümü geliyor. Pagoo ile tek hattı olan kullanıcılar, internette olduğu sürece arayanların numarasını alabiliyorlar. Tüm bunlardan başka kablo ömür boyu garantili şekilde satılıyor.

Sizde Türk Telekomun kötü altyapısından sıkıldıysanız ve iyi bir Dial-up bağlantı istiyorsanız bunlardan bir tane mutlaka alın. Eğer sizi sinir eden bağlantı sorunları hala devam ediyorsa teknik servisinize ya da Türk Telekom'a danışın:)

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2024 02:43
Kalan Karakter: 300 Gönder
High Speed Internet Modem Cable
İlginizi Çekebilir