Hirai: Sony, Microsoft veya Nintendo ile rekabet etmiyor.

Hirai: Sony, Microsoft veya Nintendo ile rekabet etmiyor.

Orçun Çavuşoğlu
Orçun Çavuşoğlu 3.06.2010 - 12:31
Hirai : Sony, Microsoft veya Nintendo ile rekabet etmiyor.

Hirai: Sony, Microsoft veya Nintendo ile rekabet etmiyor.

Sony Computer Entertainment Başkanı Kazuo Hirai, şirketin direkt olarak Microsoft ve Nintendo ile şu andaki donanım periyodunda rekabete girmek yerine, tamamıyla eğlence endüstrisine odaklandığını hissettiğini ifade etti.

Bu hafta MCV’ye konuşan Hirai, “Sanıyorum ki PS3, PS2 ve PSP tamamıyla eğlence platfromları, bu yüzden de hissediyorum ki mücadelemiz Microsoft veya Nintendo ile değil, esasında müşterilerin dikkati için yarışan eğlence sektörünün her biçimi için” şeklinde yorum yaptı.

“Bu yüzden video oyun olarak değil, genel anlamda en saygı uyandıran eğlenceyi sağladığımızdan emin olmamız gerekiyor. Stratejileri için konuşamam ama PS3, PSP ve görmezden gelemediğimiz PS2 ile çok dengeli bir portföy elde ettiğimizi düşünmekten hoşlanıyorum” dedi.

Hirai aynı zamanda Playstation 3’ün, onun için biçilen 10 yıllık ömürle, şu anda sürmekte olan donanım savaşlarından galip çıkacağına da güveninin tam olduğunu da dile getirdi.

KAYNAK
Hirai: Sony, Microsoft veya Nintendo ile rekabet etmiyor.
psu.com


Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.12.2020 01:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×