Hitman 2: Silent Assassin

Ozan Uzun
Ozan Uzun 3.06.2010 - 12:31
Oyunu inceledik, çözdük. Birde silahlarına bakmaya ne dersiniz?

Dragunov : Dragunov tam bir efsanedir. Devasa yapısı uzun namlusu ve değişik dipçiği ile şaşırtıcı bir silahdır. Çok uzun menzilli bir ölüm makinesidir. Terrör zamanı güneydoğu anadoluda az sayıda kullanılmıştır.

Barett : Belki de bir piyadenin taşıyabileceği en güçlü silah Barett’dir. Normalde tankların üzerine monte edilmesi gereken bu dev israiller tarafından halen kullanılmaktadır. Bu silah 50 kalibredir. Yanlış duymadınız 50 kalibre! M16 nın 0.223 cal olduğunu düşünürseniz 50 kalibrenin ne kadar uçuk bir rakam olduğunu hayal edebilirsiniz. 15 cm uzunluktaki mermiler bir canlının hangi organına isabet ederse orayı koparır , parçalar. Namlu etrafındaki kafa kıvılcım çıkmamasını sağlar. Silahın ateşlemesi bir gök gürültüsünü andırır.1500 metre öteyi vurabilir. Bu silahla hafif zırhlı araçlar hatta motorunu bulabilirseniz bir tankı bile durdurabilirsiniz.

Not : Tabanca ve tüfekleri mermi çapı bakımından kıyaslayamazsınız , desert eagle da 50 kalibredir ama kurşunu bir baş parmak kadardır.

Desert Eagle : Israilliler tarafından geliştirilmiş olan silah 50 kalibrelik mermileri ile bilinen en güçlü tabancalardan biridir. Fakat boyutu ve fazlaca geri tepmesi yüzünden pek kullanışlı değildir. Diğer tabancalar aksine geri tepme değil de tüfeklerdeki gibi gaz sıkıştırması ile kendini doldurur. 

Kalashnikov : Dünyada en çok kullanılan silah olan Kalashnikov ‘un bir çok modeli vardır. Bunlar arasında 7.62 lik efsanevi ak 47 yerini yavaş yavaş 5.45 lik AK 74’e bırakmaktadır. Sağlam güvenilir yapısı ve ucuz maliyeti ile popülerliğini korumaktadır.Oyunda Aksu modeli kullanılmış. AKSU gözle görülür tek farkı dipçiğindedir , AK ‚nin katlanabilir kompakt versiyonudur..

Heckler Koch Mp5 : Bu silah dünyadaki birçok özel timin standart silahıdır diyebiliriz. Boyutları nedeniyle kapalı yerlerde rahatlıkla kullanılabilir , yüzlerce farklı modeli vardır.
Bir otomatik tabancadan beklenen herşeyi verir. Türkiye’de makine kimya tarafından benzerleri yapılmaktadır. Karakolların önünde bekleyen polislerin boyunlarına asılı olan otomatik silahlar Mp5’ dir. Türk piyadelerinin standart silahı olan G3’ünde alman Heckler Koch olduğunu hatırlatalım.

Uzi : İsrailliler tarafından geliştirilen tam otomatik silah bir kaç saniyede bir şarjor mermiyi boşaltabilir. Bu kadar hızlı ateş etmesine rağmen dengeli yapısı nedeniyle dünyada halen kullanılmaktadır. Kesinlikle çok işinize yarayacak daha size höt diyemeden mermileri midesine boşaltabilirsiniz.

Hardballer : Temel silahımız. Bunlar efsanevi 1911 colt serisinin ajan 47 tarafından modifiye edilmiş halli... Tam bir ölüm makinesi , oyunda en çok bu tabancayı ( çiftini ) kullanmaktan zevk aldım ben.

Baretta 9 Serisi : Her holywood filminde karmışımıza çıkan bu silah , amerikan ordusu özel timleri tarafından da kullanılmaktadır. Güvenilir , sağlam prestijli bir tabancadır. Oyunda sineksavar izlenimi verse de, gerçek hayatta çok kullanışlı ve etkili bir silahtır.

Makarov : Bu silah makarovun yeni versiyonuymuş. Rusya ve doğu almanyada sıkça kullanılan bu silah hakkında hiç iyi şeyler duymadım. Doğu alman ordusundan emekli bir asker bana bu silahlar daha çok karşıdakinin kafasına atmak için kullanılır demişti.

Colt m16 : Amerikan ordusunun temel silahıdır. Hafif bir tüfektir. Amerikanın yeni silah politikası doğrultusunda yapılmıştır. İlk kez vietnamda kullanılmıştır. 5.56 mm ( 0.223 cal ) mermiler kullanır. Kalashnikova göre hafif bir tüfektir, ayrıca oyundaki model M4 yani silah daha ufak ve daha da hafif.

Oyunda ayrıca kılıç i golf golf sopası gibi silahlar da var ama ben pek kullanmadım. Bu silahları böyle ballandıra ballandıra anlattım ama açık sözlü olmak gerekirse oyunda ateşli silah kullanmak pek mantıklı değil. Siz sinsi bir katilsiniz ve işinizi tabancadan çok iple(bıçak vs.) halledeceksiniz.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.09.2021 03:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
Hitman 2: Silent Assassin

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×