Hot Wheels Velocity X

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Hız düşkünlerine yeni bir tat.
Platformlar PC, PC
Hot Wheels Velocity X
Merlin Puanı 80
Artılar -
Eksiler -

Süper ötesi ultra hız

Yazacağım oyunun adını ilk duyduğumda direk “adından belli uçuk kaçık bir şeydir bu kesin” demiştim. Türünün araba yarışı olduğunu öğrenince hani şu uçuk hızlar yaptığını uçuk oyunlardan biridir diye düşündüm. Yükledim ve yanılmadığımı anladım. Aslında Hot Wheels Velocity X uzun zamandır beklenen Need For Speed Hot Pursuit 2 ile hemen hemen aynı tarihlerde çıktı. Belki birbirilerine rakip olamazlar ama bence ikisinin de farklı yönlerde birbirlerinden farkları var.

Alevli tekerlekler

Oyunun kendi içinde 5 adet modu var. Adventure, Challenge, Drag Race, Battle, Joyride. Adventure modu ile oyunda yer alan konuya göre oynuyorsunuz. Yani oyun bir nevi araba yarışı olmaktan çıkıp görevleri takip ettiğiniz bir aksiyon oyununa dönüşüyor. Görevler arasında bombaları etkisiz hale getirmek, çalınan bir disketi geri almak gibi çeşitli görevler var. Challenge’da ise size verilen görevleri zamanından önce yapmanız isteniyor. Bu görevleri yerine getirdiğinizde ise görevine göre ya yeni leveller açılıyor yada yeni silahlar. Oyunda çoğu level, silah ve araç kilitli. Bu mod ile level ve silahları açabiliyorsunuz. Drag Race ise bizim bildiğimiz türden birazcık değişik. Normalde kısa mesafeyi en hızlı şekilde bitiren birinci olurken burada normal bir leveli ilk bitiren birinci oluyor. Battle modu ise aslında ap ayrı bir oyun olan Carmageddon ile aynı amacı taşıyor. Sizinle birlikte bir sürü yarışmacı bölümde bulunan silahları alarak birbirini yok etmeye çalışıyor. Joyride ise süre sınırlaması olmadan verilen görevleri yapıyorsunuz. Bu mod ile diğer araçların kilitlerini açabiliyorsunuz. Oyunda tam 33 araç, 5 bölüm ve 10 silah var. Silahlar oyunun uçukluğa göre uygun yapılmış. Ses bombası atan bir silahtan yağ varili fırlatana kadar çeşit çeşit silah var. Advanture modunu oynamadan önce öteki bölümleri oynar ve bitirirseniz adventure bölümü çok zevkli oluyor. Normalde direk bu bölüme girdiğinizde çoğu araba ve silah kilitli oluyor. Oyun içinde sol taraftaki bar kullanabileceğiniz nitroyu sağ tarafta ise aracınızın hasar durumunu gösteriyor. Aldığını nitrolar ile 2 kere hızlanma tuşuna bastığınızda araç şaha kalkıyor. Ayrıca oyunda bir Freestyle olayı söz konusu. Nitronuzu kullanarak rampalardan yükseğe atladıktan sonra arabanızı kendi etrafında çevirmeniz yada bunun gibi hareketler yaptığınızda puanlar alıyorsunuz. Gerçi bu puanlar ile bir şeyler almanız söz konusu değil ama olsun. Gene de hoş bir olay.

Velocity’nin en hızlı delikanlısı

Oyunun tarzına uygun olarak grafikler, kaplamalar, silah tasarımları her biri ayrı ayrı özenle hazırlanmış. Bölümler çok renkli. Araçların modellemeleri ayrıntılı. Hemen hemen her şey etkileşimli. Hızla çarptığınızda çoğu araç, direk vs. yıkılıyor yada patlıyor. Yalnız Battle modunda diğer araçları patlattığınızdaki grafikler pek iyi değil. Biraz basit görünüyor. Silahların aracın üstünde durması güzel. Space tuşu ile bu silahları kullanabiliyorsunuz. Silahların efektleri hoş olmuş. Bölümlerde bir sürü uçulacak, zıplanacak yerler var. Çoğunun uç noktasında silahlar var. Havadayken rüzgarın oluşturduğu çizgilere kadar ayrıntıya girilmiş. Müzikler ise oyuna uygun olarak techno tarzında hazırlanmış. Yarış sırasında yüksek sesle dinlenmese de kısık ses ile arkadan çalması farklı bir tat katıyor. Seslendirmeler pek iyi değil ama silahların sesleri güzel. 

Son Sözler : 

Hot Wheels Velocity X yapımcıları çıkış tarihi olarak bence çok güzel bir zaman seçmiş. Bellikli oyunlarına çok güvendiklerinden Need For Speed Hot Pursuit 2 gibi herkesin beklediği bir oyun ile aynı zamanlarda çıkarttılar. Oynayanlar anlayacaklardır ki oyun gerçekten çok iyi ve üzerinde çok uğraşıldığı belli. Kendi içinde çeşit çeşit mod olması çok büyük bir artı. İsteyen normal araba yarışı oynar gibi oynarken isteyen konu üzerinde action tarzı olarak oynayabilir. Mutlaka edinip deneyimlenmesi gereken bir oyun.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 20.09.2021 22:27
Kalan Karakter : 300 Gönder
Hot Wheels Velocity X

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×