IBM PC ölüme yaklaştı mı?

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
IBM PC ölüme yaklaştı mı?
Yaklaşık 30 senedir BIOS (Basic Input Output System) üzerine kurulu sistemler kullanmaktayız. BIOS'un amacı, belli başlı sistem komut dizileriyle parçalarınızın birarada ve birbirlerini tanıyacak şekilde durmalarını, işletim sisteminin de tanımasını sağlamaktır.

Intel şirketinden Mark Doran'ın söylediğine göre, bu kısıtlamalı eski sistem ölmek üzere. O ve bölümünün (EFI) üzerinde çalıştığı sistemle, bu sorunlu ve eski teknoloji yerine daha kolay programlanabilir bir arayüz gelecek. Zaten bir standartı olmayan BIOS (Award, Phoenix, Flash, Gron, Intel vb.) her yeni ürünle birlikte üreticileri sürekli zorlamakta.

Sonuç olarak sabrımızın sonunda elimizde sistemi sadece kısa süreliğine dondurarak (kapatmak kelimesi geçmiyor) arabirimleri tekrar konfigüre edebileceğimiz, elektrikle uğraşmadan sistemi yeniden başlatmamıza izin veren, hala hatırladığımız komik kısıtlamaları olmayan yeni jenerasyon bir arayüz geçecek. Umarız kısa zamanda halledilir.

Kaynak: Cnet
NOT: Donanım bilgileri hataları olabilir, detaylı bilgi ya da bilgi testi yapmak isteyen olursa donanım siteleri üzerine yoğunlaşabilir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.12.2021 00:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
IBM PC ölüme yaklaştı mı?

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×