1/2

Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Ahmet Can Tanyeri
Ahmet Can Tanyeri 3.06.2010 - 12:31
Indiana Jones filmlerinin en çekici yanı nedir?

Indiana Jones filmlerinin en çekici yanı nedir? Bence hızdan yana olması, sürekli aksiyon içermesi, ve bir arkeolojistin hikayesi olmasıdır. O bir üniversite profesörü ama onun içinde yılandan bile korkan bir kişilik olmasına rağmen kendisini öylesine tehlikeli ve heycanlandırıcı serüvenlere atıyor.

LucasArts firması çok yakında Indiana Jones ve adventure oyun hayranlarına Indiana Jones and the Emperior’s Tomb’u piyasaya çıkartacak. Oyun 3D tabanlı olup Xbox, PS2 ve PC’lerimize 2003’ün ilk çeyreğinde ulaşacak.

1935 yılında geçen maceramızda, Türkiye, Prag ve Hong Kong’un da bulunduğu çeşitli yerleri gezerek gizemli Heart of the Dragon’u bulmaya çalışacağız. Elbette böylesine önemli bir nesne Indiana Jones klasiği olan Naziler tarafından dünyayı yönetmek için ele geçirilmeye çalışılacak. Tüm bu olup bitenin içinde görevlerimizi ise Marshal K’ai adlı Çinli bir işadamı verecek.

Yolumuz Tükiye’ye

Oyunun Türkiye’yi de kapsayan 10 ayrı mekanda geçtiğini düşünürsek her bölüm diğerinden değişik atmosfere sahip olacağını kestirmek güç olmaz. Ormanın derinliklerinde uzun bıçağınızla yolunuzu belirleyecek, labirentlerde ve sarmaşık kaplı yeraltı tünellerinde yolunuzu bulmaya çalışacaksınız. Sualtında, Istanbul’daki batmış saraya yüzerek ilerleyip karşınızdaki düşmanlar karşısında ilerlemeye çalışacaksınız.

Indiana Jones and the Emperor’s Tomb, Buffy the Vampire Slayer’la aynı grafik motorunu kullanıyor. Eğer o oyunu gördüyseniz ya da oynadıysanız oyunun etkileyici grafik kapasitesine uzak değilsinizdir. Gerçeğe yakın karakter modellemeleri, çevrenin güzelliği ve yeni bölüm atlama özellikleri ile oyun karşımızda olacak. Bu motor oyunu nerdeyse mükemmelliğe yaklaştıracak.

Biraz da kapışmadan bahsedeyim. Oyunun başında düşmanlarınız Indiana’nın kullandığı Western brawling adlı savaşma stilini kullanıyorlar. Eğer yolunuzu Uzak Doğu’ya doğru çevirirseniz ve imparatorun mezarına yaklaşırsanız düşmanlarınız bunu anlar ve farklı saldırılarda bulunurlar. Örneğin, Black Dragon Traid’in adamları savaş sanatlarını kullanacaklar, size doğru zıplayıp vuracak. Size ileride değişik savaşma teknikleri verilecek. Ama ileride karşınıza doğaüstü güçlere sahip düşmanlar çıkacağından stratejinizi iyi kurmanızı tavsiye ederim.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×