Instagram'dan Mavi Balina önlemi

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 12.09.2017 - 12:01
Mavi Balina için sosyal medya devinden önlem geldi

Uzun süredir özellikle genç yaştaki oyuncuların başına bela gibi çöken oyun Mavi Balina (Blue Wale) geçtiğimiz gün ne yazık ki Almanya'nın Baden Württemberg Eyaleti'nin Gaggenau kentinde yaşayan 14 Yaşındaki Furkan Şen'i intihara sürüklemişti. İntihar sonrası olay yerine intikal eden polis, yapılan araştırma sonrasında genç Furkan'ın bilgiyasarında Mavi Balina isimli oyunun bulunduğunu, ve ne yazık ki 14 yaşındaki gencin oyun içerisindeki komutları yerine getirerek intihar etmiş olabileceğini belirtmişti. Daha önce de aynı oyun için benzer olaylar dünya genelinde birçok ülkede meydana gelmiş, her ne kadar yetkililer açıklama yapsa da, Mavi Balina'nın önüne bir türlü geçememişti. 

Bugün ise sosyal medyanın en büyük platformlarından biri olan Instagram, Mavi Balina için önemli bir önlem aldı. Instagram'ın arama kısmında hashtag ile #bluewhale araması yapıldığında, Instagram'dan "Aradığın sözcükleri veya etiketleri içeren gönderiler çoğu zaman zarara neden olabilen ve hatta ölüme yol açabilen davranışları teşvik ediyor. Zor bir dönemden geçiyorsan sana yardımcı olmak isteriz." mesajı iletiliyor. Ayrıca mesaj sonrasında destek alınabilecek bir link de kullanıcıya gösteriliyor. Bakalım Mavi Balina belası, internet dünyasından tamamen silinebilecek mi?

Instagram'dan Mavi Balina önlemi

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 30.01.2023 00:50
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.09.2017 15:39
Bu zaten haftalardır var.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.09.2017 13:16
Kardeşim belki ben ölmah istiyem sieeeye ne? Adam aramış göster mis gibi amacına ulaşsın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Instagram'dan Mavi Balina önlemi

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×